Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) 9.aprīlī aicina uz trombonista Sebastiana Kemnera (Hāgas Karaliskā konservatorija) un viņa studentu koncertu "Septiņi trombonisti uz vienas skatuves" atjaunotajā Melngaiļa koncertzālē. Savukārt dienas ietvarā notiks arī meistarklase skolas audzēkņiem, informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Koncerts sāksies pulksten 18, un tas notiks klātienē. Ņemot vērā, ka vietu skaits zālē ir ierobežots, apmeklētājus lūdzam aizpildīt pieteikuma anketu skolas tīmekļa vietnē: www.lmmdv.edu.lv

Trombonists Sebastians Kemners vienmēr ir vēlējies iepazīstināt auditoriju ar sava instrumenta skaistumu un daudzpusību. Viņš ir muzicējis dažādās valstīs kā solists un kamermūziķis, kā arī pasniedzis meistarklases.

Mūziķis iesaistās dažādos sadarbības projektos, kas vēlāk pārtop aizraujošās koncertprogrammās. Kā orķestra mūziķis S. Kemners regulāri spēlē kopā ar starptautiski atzītiem orķestriem, piemēram, Berlīnes filharmoniķiem un Lucernas festivāla orķestri. No 2018. gada Sebastians Kemners strādā par trombona spēles profesoru Nīderlandes Karaliskajā konservatorijā

Sestdien, 9.aprīlī, Melngaiļa koncertzālē norisināsies arī izcilā trombonista meistarkalse, kurā būs iespēja praktiski piedalīties LMMDV audzēkņiem, savukārt citu skolu audzēkņi varēs piedalīties kā vērotāji. Lai pieteiktos meistarklasei, kas norisināsies laika posmā no pulksten 12 līdz 15, jāaizpilda pieteikuma veidlapa LMMDV tīmekļa vietnē: www.lmmdv.edu.lv.

Sadarbība ar komponistiem ir svarīga daļa no nepārtrauktas jauna repertuāra meklēšanas, piemēram, Maiks Svoboda, Teo Verbijs, Nikolass Morozs, Džeiks Landau un Milika Kišino rakstījuši Kemneram jaundarbus. Koncertprogrammas bieži tiek slavētas par oriģinalitāti un vienotību, kā arī par trombona liriskās puses izcelšanu. 2010.gadā viņš tika nosaukts par "Gada jaunais mūziķis" un kopš tā laika Sebastians Kremners ieguvis daudzas pirmās vietas slavenos starptautiskos konkursos.

Līdzās intensīvajai sadarbībai ar dueta partneri un pianistu Andrea Vasi, S. Kemners ir muzikālā kolektīva "Ludviga" (iegūta Grammy balva par pirmo CD "Crazy Girl Crazy") un "Jaunā trombona kolektīvs" dalībnieks, kas organizē Eiropas trombonu festivālu. Būdams viens no jaunās mūzikas platformas "Lonelinoise" dibinātājiem, mūziķim ir iespēja plaši eksperimentēt ar mūsdienu akadēmisko mūziku, kas ir viena no viņa lielākajām kaislībām.

S. Kemners 2019.gadā Oksfordas Universitātē ieguva maģistra grādu muzikoloģijā un šobrīd strādā pie doktora grāda iegūšanas, savukārt 2015. gadā ar augstāko izcilību pabeidza maģistra studijas Amsterdamas Konservatorijā, kur studēja pie Jorgena van Rijena, Pjēra Voldera un Remko de Džegera.

LMMDV aicina izmantot unikālo iespēju apmeklēt koncertu atjaunotajā Melngaiļa koncertzālē Ausekļa ielā 11/15, Liepājā, kā arī piedalīties izcilā trombonista meistarklasē.