Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 6.oktobra pulksten 6.30 līdz 7.oktobra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēka dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet viens no izsaukumiem bija maldinājums.

Vakar pulksten 21.27 VUGD saņēma izsaukumu uz Zemgales ielu Liepājā, kur dega neapsaimniekota divstāvu ēka 30 m2 platībā. Pulksten 22.50 ugunsgrēks likvidēts.

VUGD atgādina, ka līdz 1.novembrim ir jāveic dūmvadu un cietā un šķidrā kurināmā apkures iekārtas tīrīšanu, savukārt ar gāzi kurināmas apkures iekārtas tīra reizi gadā. Degoši sodrēji ir bīstami, jo dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju un izraisīt postošu ugunsgrēku. VUGD aicina iedzīvotājus apkures sezonai sagatavoties laicīgi!

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 66 izsaukumus – 19 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 40 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.