Pirmdien, 12.februārī, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirknī saņemts iesniegums no liepājnieces, kura kļuvusi par krāpšanas upuri. Sieviete, cerībā, ka viņas veselības problēmas izārstēs ekstrasenss, sociālajā vietnē "Facebook" atsaucās uz sludinājumu, kur ilgstošākas sarakstes laikā, veicot vairākus pārskatījumus uz norādīto bankas kontu, no viņas izkrāpti 9300 eiro, informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Madara Šeršņova.

Ņemot vērā, ka sirmgalve pati neprot veikt naudas pārskaitījumu, viņa palīdzību lūgusi jaunākiem kaimiņiem un radiniekiem, kuri to izdarījuši viņas vietā. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

Valsts policija atgādina būt piesardzīgiem un kritiski izvērtēt to, kādus pakalpojumus iegādāties. Tāpat aicinājums savus gados vecākos radiniekus brīdināt par krāpšanas riskiem un atturēt viņus no to darbību veikšanas, kas varētu rezultēties ar datu nodošanu krāpnieku rokās un naudas līdzekļu zaudēšanu.