Pagājušās nedēļas nogalē Valsts policija Kurzemes reģiona amatpersonas strādāja pastiprināti, rīkojot profilaktiskos pasākumus ceļu satiksmē. Piektdien, profilaktiskā pasākumā laikā, laika posmā no pulksten 15 līdz 2, dažviet jau no pulksten 8, uzmanība tika pievērsta drošības jostu lietošanai, transportlīdzekļa vadīšanai, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē, ātrumpārkāpējiem, kā arī mazākaizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Kopumā piektdien, 14.februārī, visā Kurzemes reģionā tika pārbaudīti 1 595 transportlīdzekļi un noformēti 113 administratīvo pārkāpumu protokoli par dažādiem pārkāpumiem – atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate. Tāpat protokoli noformēti par mobilo telefonu lietošanu, par drošības jostu nelietošanu, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums, kā arī citiem pārkāpumiem.

Liepājā un tās apkārtnē kopumā ir noformēti 33 administratīvo pārkāpumu protokoli – 10 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 5 par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums, 4 protokoli ir noformēti gājējiem par gājējiem noteikto pienākumu pārkāpšanu. Tāpat ir noformēti protokoli par to noteikumu pārkāpšanu, kuri paredz papildu prasības velosipēdu un mopēdu vadītājiem, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate, par transportlīdzekļa vadīšanu, neesot spēkā transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, par braukšanu, ja luksoforā deg aizliedzošais signāls, par velosipēda un automašīnas vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un par horizontālā apzīmējuma neievērošanu jeb līnijas šķērsošanu.

Šādus profilaktiskos pasākums ceļu satiksmē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde rīko regulāri un, salīdzinot ar iepriekšējo reizi, pārkāpumu skaits ir mazinājies. Tāpat ir novērojams tas, ka vecāki ir kļuvuši apzinīgāki un izmanto bērnu sēdeklīšus, lai pārvadātu bērnus automašīnās. Informējam, ka iepriekšējā profilaktiskā pasākuma laikā Kurzemes reģionā tika noformēti 142 administratīvo pārkāpumu protokoli. 

Valsts policija aicina ikvienu apdomāt un mudināt arī apkārtējos, tuviniekus rūpēties par savu drošību – atrodoties automašīnā, piesprādzēties, kā gājējam, pārvietojoties diennakts tumšajā laikā, uzvilkt atstarojošu vesti, šķērsot ielu tur, kur tas paredzēts un ievērot visus ceļu satiksmes noteikumus.