Laika posmā no 24. līdz 28.jūlijam Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas Kurzemē apturēja 165 ātrumpārkāpējus, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Madara Šeršņova .

Daži no ātrumpārkāpējiem izceļas uz pārējo fona, piemēram, pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu apdzīvotā vietā par 66 kilometriem stundā (kā tas notika Liepājā), kā arī ārpus apdzīvotas vietas, pārvietojoties ar divas reizes lielāku ātrumu, nekā atļauts – 187 kilometriem stundā, par ko saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu ir paredzēts tiesību izmantošanas aizliegums uz noteiktu laiku.

26.jūlijā Liepājā, Lībiešu ielā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas apturēja automašīnu "BMW", kuras vadītāja vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 kilometri stundā, pārvietojās ar 116 kilometriem stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 66 kilometriem stundā. Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 kilometriem stundā, ja tas izdarīts vietā, kura apzīmēta ar ceļa zīmi "Apdzīvotas vietas sākums" vai ar ceļa zīmi "Dzīvojamā zona", piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 540 – 680 eiro un piemēro tiesību izmantošanas aizliegumu uz 12 mēnešiem.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 kilometriem stundā, transportlīdzekļu vadītājiem piemēro naudas sodu no 360 līdz 480 eiro un tiesību izmantošanas aizliegumu uz 6 mēnešiem.

Valsts policija aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību.