Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas kāda liepājnieka dzīvesvietā konstatēja nelegālo alkoholu, no nelegālās aprites kriminālprocesa ietvaros kopumā tika izņemti 238 litri pašdarināta alkohola, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Aizvadītajā nedēļā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas uz aizdomu pamata par akcizēto preču nelegālu apriti uzsāka kriminālprocesu un tā ietvaros veica kratīšanu kāda liepājnieka dzīvesvietā, kur konstatēja un izņēma 238 litrus alkohola, kas satur 78 litrus kandžu un 160 litrus brāgu. Tāpat tika izņemtas alkohola ražošanas iekārtas.

Vīrietis tika aizturēts un viņam tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Viņš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par līdzīga rakstura noziedzīgiem nodarījumiem un ticis sodīts.

Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess par alkoholisko dzērienu izgatavošanu un glabāšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā. Saskaņā ar Krimināllikumu par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Valsts policija turpina izmeklēšanu uzsāktajā kriminālprocesā.