Rūpes par zēnu, kā arī pusgadu veco meitenīti, kuri vakar gāja bojā ugunsgrēkā kādā dzīvoklī Mežu ielā, bija uzņēmusies bērnu vecmāmiņa, ziņo LETA.

Viņa bija iecelta par aizbildni deviņus gadus vecajam zēnam, kura mātei atņemtas aizgādības tiesības, savukārt precīzas informācijas par to, kad un kādu iemeslu dēļ pie vecmāmiņas bija nogādāta sešus mēnešus vecā meitenīte, bāriņtiesas rīcībā nav, aģentūru LETA informēja Liepājas bāriņtiesas priekšsēdētāja Taiga Ziemele.

Zēna mātei aizgādības tiesības atņemtas, jo sieviete, kura dzīvo ārzemēs, par viņu nav rūpējusies. Vecmāmiņa no mātes puses par zēna aizbildini iecelta jau 2007.gadā. Viņa par zēnu vienmēr ir rūpējusies – nekādas sūdzības nekad nav saņemtas. Arī no bērnudārza, ko viņš savulaik apmeklējis, saņemtas labas atsauksmes, un pats zēns vienmēr teicis, ka ir apmierināts ar dzīvi pie vecmāmiņas.

Par sešus mēnešus veco meitenīti bāriņtiesai informācijas nav. Pagājušā gada nogalē, kad bāriņtiesas darbinieki apmeklēja šo ģimeni, meitenītes tajā vēl nebija, un acīmredzot viņa pie vecmāmiņas nonākusi pavisam nesen, bet bāriņtiesa par to netika informēta, atzina Ziemele. Vecmāmiņa zēnu un pēdējā laikā, iespējams, arī meitenīti audzinājusi viena, jo sievietes vīrs ir miris. Par bērnu tēviem informācijas bāriņtiesai nav.

Bērnu vecmāmiņa pēc notikušās traģēdijas ievietota ārstniecības iestādē.

Bāriņtiesas rīcībā nav oficiālas informācijas par notikušās nelaimes apstākļiem. Kaimiņi teikuši, ka brīdī, kad izcēlās ugunsnelaime, vecmāmiņa kopā ar paziņu uz veterināro klīniku esot nogādājušas kaķi.

Portāls jau ziņoja, ka otrdien, 12.janvārī, ugunsgrēkā Mežu ielā gājuši bojā sešus mēnešu un 10 gadus veci bērni, kuri savā dzīvoklī bijuši ieslēgti un atstāti vieni paši bez vecāku pieskatīšanas, ziņo aģentūra LETA.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Viktorija Gribuste aģentūru LETA informēja, ka izsaukumu uz negadījuma vietu VUGD saņēmis plkst.17, jo dzīvokļa kaimiņi sajutuši, ka no blakus esošā dzīvokļa nāk dūmi.

Kaimiņiem esot bijusi minētā dzīvokļa atslēga, to atslēguši, iegājuši un konstatējuši, ka tur bez dzīvības pazīmēm bijuši divi bērni. Viens no tiem ir deviņus līdz 10 gadus vecs zēns un sešus mēnešus veca meitenīte. Kaimiņi mēģinājuši bērnus atdzīvināt, ko pēc tam mēģinājuši darīt arī uz notikuma vietu izsauktie mediķi, bet tas neesot izdevies.

Dzīvoklī trīs kvadrātmetru platībā bija dedzis dīvāns, dekoratīvā eglīte un televizora galds. Brīdī, kad ugunsdzēsēji iekļuva dzīvoklī, tajā bija spēcīgs sadūmojums un atklātas degšanas vairs nebija, jo viss dzīvoklī esošais skābeklis jau bija izdedzis.

Precīzus notikušā apstākļus noskaidros Valsts policija.

VUGD atgādina, ka mazus bērnus nedrīkst atstāt bez uzraudzības. Līdzās tam vecākiem ar bērniem ir jāpārrunā, kādai ir jābūt pareizai rīcībai, ja izcēlies ugunsgrēks.

Papildināts. Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks pašvaldības vārdā izsaka līdzjūtību traģiskajā ugunsgrēkā bojāgājušo bērnu vecākiem un citiem ģimenes locekļiem. Tāpat pēc notikušā Liepājas pilsētas domes Sociālajam dienestam lūgts iesaistīties un sniegt cietušajai ģimenei visu nepieciešamo palīdzību, kāda ir pašvaldības iespējās.

Papildināts (2). Mirušie ir 2006.gadā dzimis zēns un sešus mēnešus veca meitenīte. Bērnu vecāki nav bijuši mājās, un viņu atrašanās negadījuma vietā nav zināma. Policijā aģentūra BNS uzzināja, ka bērnu pieskatīšana bijusi uzticēta viņu vecvecākiem, kuri uz īsu brīdi viņus atstājuši vienus. Iztaujāt vecvecākus par notikušo vēl nav bijis iespējams.

Papildināts (3). Ugunsgrēkā kādā dzīvoklī Liepājā vakar bojāgājušie bērni saskaņā ar policijas rīcībā esošo informāciju bija palikuši dzīvoklī vieni bez pieaugušo uzraudzības apmēram 40 minūtes, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.