Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 27.janvāra pulksten 6.30 līdz 28.janvāra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – trīs uz glābšanas darbiem, vienu uz ugunsgrēka dzēšanu, bet viens izsaukums bija maldinājums.

Pulksten 13.52 saņemts izsaukums uz Parka ielu Liepājā, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji. Degšana dūmvadā likvidēta, izmantojot tehnisko sāli. Pulksten 14.31 darbi notikuma vietā pabeigti. Notikuma cieta ugunsdzēsējs glābējs, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic pirms apkures sezonas sākuma! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju un izraisīt postošu ugunsgrēku.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 41 izsaukumu – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet desmit izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.