Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 16.jūlija pulksten 6.30 līdz 17.jūlija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 11 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem bet divi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Pulksten 10.46 tika saņemts izsaukums uz Ģenerāļa Baloža ielu Liepājā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, remontdarbu laikā uz kuģa izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka uz kuģa klāja mucā deg eļļa 15 kvadrātmetru platībā.
Ugunsdzēsēji glābēji ar putu palīdzību likvidēja degšanu un atvēra kuģa lūkas, lai izvedinātu piedūmotās telpas. Pulksten 12.54 ugunsgrēks lokalizēts, bet pulksten 14.00 likvidēts.

Vēl Liepājā Atmodas bulvārī, Imantas ielā un Lazaretes ielā dega sausā zāle - 3, 300 un 5 kvadrātmetru platībā.

Vakar Graudu ielā Liepājā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja kaiju, kas bija pakļuvusi zem dzīvojamās mājas jumta režģa – ugunsdzēsēji glābēji putnu palaida brīvībā.


Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 64 izsaukumus – 33 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem viens bija meža ugunsgrēks, 20 uz glābšanas darbiem, bet 11 no izsaukumiem bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.