15.augustā ap pulksten 20.30 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas patrulēja Liepājā, Ģenerāļa Baloža ielā, kur tika pamanīts transportlīdzeklis "Volvo", kura vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar 50 kilometriem stundā, traucās ar 91 kilometru stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 41 kilometru stundā, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Tāpat konstatēts, ka viņš vadīja automašīnu, būdams alkohola reibumā (1,20 promiles) un vīrietim ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums. Šajā gadījumā par notikušo ir uzsākti trīs administratīvo pārkāpumu procesi par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkohola reibumā, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu un par transportlīdzekļa vadīšanu, ja ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums.

Tajā pašā dienā ap pulksten 23 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas Liepājā, Talsu ielā apturēja automašīnu "Audi", kuras vadītājs atradās 0,55 promiļu reibumā. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Vēl 15.augustā ap pulksten 10 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Zaļās Birzs mikrorajonā tika nozagta neaizslēgta automašīna "Mercedes-Benz", kuras salonā atradās aizdedzes atslēgas. Automašīna tajā pašā dienā tika atrasta Medzes pagastā un atdota īpašniekam. Valsts policija skaidro vainīgo personu.

Valsts policija atgādina – lai pasargātu savu transportlīdzekli no garnadžiem, aicinām automašīnu īpašniekus ievērot dažus būtiskus padomus:
– Novieto transportlīdzekli drošā vietā;
– Vienmēr aizslēdz;
– Aprīko transportlīdzekli ar signalizāciju;
– Neatstāj vērtīgas mantas transportlīdzeklī – ja zaglis automašīnas salonā redzēs vērtīgas lietas, piemēram, somu, maku, telefonu, tad viņam būs vēl lielāks kārdinājums to apzagt, tāpēc vienmēr, pirms atstāj savu automašīnu, pārliecinies, ka tās salonā neatstāj vērtīgas mantas.

Neesi vienaldzīgs! Ja redzi, ka pie kāda transportlīdzekļa, stāvlaukumā vai kādā nomaļā vietā, rosās svešas personas, kuras acīmredzami nav transportlīdzekļa īpašnieki, un šo personu nodomi rada pamatotas bažas par zādzības mēģinājumu, nekavējoties ziņo policijai pa tālruni 110. Ja iespējams – informē arī transportlīdzekļa īpašnieku par svešu personu aktivitāti.