Iekšējās drošības birojs (IDB) lūdzis Kurzemes tiesas apgabala prokuratūrai apsūdzēt policijas amatpersonu par bezdarbību piecgadīgā Ivana Berladina meklēšanā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersona pērn 2.jūlijā, dienu pēc zēna pazušanas, pildot amata pienākumus, telefoniski bija saņēmusi vairākus zvanus par Ivana iespējamo atrašanās vietu.

"Konkrēti tika saņemts viens zvans par to, ka Ivanam līdzīgs zēns aizbraucis līdz maršruta galapunktam Dubeņos," aģentūrai LETA norādīja IDB pārstāve Diāna Petersa.

Minētā informācija netika nodota tālāk amatpersonām, kuras īstenoja zēna meklēšanu.

"Tādējādi informācija par iespējamo zēna atrašanos Grobiņas novada Dubeņos netika pārbaudīta uzreiz 2017.gada 2.jūlijā. Meklēšanas pasākumi Grobiņas novada Dubeņos un apkārtējā teritorijā tika uzsākti tikai 2017.gada 9.jūlijā, kur 2017.gada 11.jūlijā zēns tika atrasts miris," informēja IDB.

Krimināllikums par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Jau ziņots, ka aizdomās turētā policijas darbiniece no dienesta Valsts policijā ir atbrīvota.

Jau vēstīts, ka pagājušajā vasarā Liepājas pusē policija un brīvprātīgie desmit dienas meklēja bezvēsts pazudušu piecus gadus vecu zēnu, kurš no savas dzīvesvietas Liepājā, Pāvilostas ielā, bija izgājis 1.jūlijā aptuveni plkst.8.30. Policija bija noskaidrojusi, ka puika viens pats, visticamāk, sajaucot pieturvietas, aizbraucis ar autobusu Grobiņas virzienā. Pazudušais zēns 11.jūlijā tika atrasts miris Grobiņas novada Dubeņos meža masīvā brikšņos.

Valsts policija sākusi kriminālprocesu, lai precīzi noskaidrotu gan zēna pazušanas un nāves apstākļus, gan izvērtētu iespējamo vecāku un autobusa šofera, kurš veda zēnu viņa pazušanas dienā, atbildību. Pagaidām nav zināms, kad izmeklēšanu varētu pabeigt.