8.janvārī ap pulksten 13 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Liepājā, Centrālkapos Klaipēdas ielā kādai sievietei no rokām tika izrauta somiņa, kurā atradās maks, telefons un citas mantas. Savukārt 12.janvārī ap pulksten 11.40 Liepājā, Sudrabu Edžus ielā šis pats vīrietis kādai sievietei no rokām izrāva somiņu, kurā atradās mobilais telefons. Abos gadījumos vīrietis laupīšanu veica, pietuvojoties sirmgalvēm no mugurpuses un somiņu izraušanas rezultātā sirmgalves nokrita uz zemes, gūstot miesas bojājumus, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas par notikušo uzsāka kriminālprocesu un, veicot operatīvās un izmeklēšanas darbības, 13.janvārī uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēja kādu vīrieti. Likumsargi 14.janvārī vīrieti nogādāja tiesā, kur izteica prasību, lai viņam tiktu piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Tiesa šo prasību apmierināja, šobrīd uz izmeklēšanas laiku vīrietis atrodas apcietinājumā. Daļa no nolaupītajām mantām ir atgūtas un nodotas cietušajām.

Saskaņā ar Krimināllikumu par svešas kustamas mantas nolaupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas turpina izmeklēšanu uzsāktajā kriminālprocesā.