Pagājušā gada jūnijā Valsts policijā (VP) saņemta informācija no Liepājas pilsētas pašvaldības dzīvnieku patversmes “Lauvas sirds” par to, ka Liepājā, Spīdolas ielā pie veikala tika atrasts maiss, kurā atradās trīs suņu līķi, informē VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas par notikušo uzsāka kriminālprocesu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem un noskaidroja divas iespējamās vainīgās personas – sievieti un vīrieti. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka iespējamās vainīgās personas, sievietes kucītei piedzima kucēni. Viņa no trim kucēniem nolēma atvadīties, tos noslīcinot, taču kā šī noziedzīga nodarījuma veicēju pieaicināja sev zināmu vīrieti.  Arī ekspertīzē noteikts, ka kucēni ilgstoši nebija ēduši, taču viņu nāves iemesls bija noslīkšana.

Noskaidrots, ka noziegums tika pastrādāts tualetē, kucēnus noslīcinot poda tvertnē, pēc tam maiss ar suņu līķiem tika atstāts pie veikala Spīdolas ielā. Taču maisā ieskatījās sētniece un informēja atbildīgos dienestus par atrasto. Valsts policija pateicas iedzīvotājiem, kuri nepalika vienaldzīgi un informēja policiju par iespējamām vainīgajām personām, tādējādi sekmējot izmeklēšanas veiksmīgu virzību.

Uz izmeklēšanas laiku abiem aizdomās turētajiem tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Abas personas ir liepājnieki un iepriekš nav krimināli sodīti. Saskaņā ar  Krimināllikuma 20.panta 2.daļas, sieviete, kas noziedzīga nodarījuma izdarīšanu organizējusi, ir uzskatāma par organizētāju.

Valsts policijas  Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, kuras rezultātā tie gājuši bojā. Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Soda apmēru noteiks tiesa.

unsplash.com