Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa amatpersonas, uzraugot ceļu satiksmi, konstatējuši pārkāpumus saistībā ar tādu transportlīdzekļu izmantošanu ceļu satiksmē, kuriem ir riepas ar radzēm, informē policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Madara Šeršņova.

Kopumā no 1.maija līdz 8.maijam Dienvidkurzemes novadā un Liepājā konstatēti 10 pārkāpumi. Vakar tika apturēti "Audi" un "Volkswagen" markas transportlīdzekļi, kuru riepas bija aprīkotas ar radzēm. Savukārt 3.maijā pārkāpums konstatēts, apturot kādu ātrumpārkāpēju. Sieviete, vadot automašīnu "Renault" Dienvidkurzemes novadā, Gaviezes pagastā pa autoceļu P-106 (Ezere-Embūte-Grobiņa) ar braukšanas ātrumu 128 vietā, kur var pārvietoties ar ātrumu 90 kilometri stundā. Pret visiem desmit automašīnu vadītājiem uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi par braukšanu laikposmā no 1. maija līdz 1. oktobrim ar automobili, kuram ir riepas ar radzēm. Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par šādu pārkāpumu tiek piemērots sods 30 eiro apmērā.

Policija atgādina, ka saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem, laikposmā no 1.decembra līdz 1.martam automobilim un autobusam, kura pilna masa nepārsniedz 3,5 t, jābūt aprīkotam ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos. Laikposmā no 1.maija līdz 1.oktobrim aizliegts braukt ar transportlīdzekli, kuram ir riepas ar radzēm.

Vēl vakar ap pulksten 08.20 Valsts policijā saņemta informācija, ka Liepājā, Jaunās ostmalas un Rīgas ielu krustojumā noticis ceļu satiksmes negadījums – automašīnas "Peugeot" vadītāja, pārvietojoties no Kaiju ielas, nedeva ceļu automašīnai "Honda", kuras vadītāja pārvietojās no Jaunās Ostmalas, kā rezultātā notika sadursme. Notikuma vietā cietušu cilvēku nebija un automašīnas vadītājas savstarpēji vienojās par saskaņotā paziņojuma aizpildīšanu. Vakar ap pulksten 19.30 Valsts policijā saņemta informācija, ka automašīnas "Peugeot" vadītāja vērsusies medicīnas iestādē.

Ap pulksten 9 Valsts policijā saņemta informācija, ka Liepājā, Parka ielā noticis ceļu satiksmes negadījums. Noskaidrots, ka vīrietis vadīja automašīnu "Opel Insignia" Liepājā pa Parka ielu un, neievērojot drošu braukšanas distanci, uzbrauca priekšā esošajam transportlīdzeklim "Volkswagen Transporter", kurš savukārt inerces vadīts uzbrauca priekšā stāvošam transportlīdzeklim "Volvo", kura vadītājs bija apstājies pie luksoforā degošā aizliedzošā signāla. Negadījumā cietušu cilvēku nav. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process.