14.jūnijā kāda ventspilniece informēja policiju par to, ka viņai ir piezvanījusi persona, kura uzdevās par Swadbank darbinieku. Sieviete nosauca savus bankas datus, kā rezultātā viņai no konta tika noņemta nauda – 1900 eiro, informē Valsts Policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Tajā pašā dienā kāda liepājniece informēja Valsts policiju par to, ka viņai zvanīja vīrietis, kurš uzdevās par bankas darbinieku un apgalvoja, ka viņas bankas kontā notiek krāpnieciski darījumi, kā rezultātā sieviete viņam nosauca savus bankas datus, un viņai no konta tika izkrāpti 300 eiro.

Arī vakar Valsts policijā saņemta informācija no kādas liepājnieces par to, ka viņai zvanīja sieviete un apgalvoja, ka ir bankas darbiniece, ar viltu ieguva no viņas bankas datus, kā rezultātā viņai no konta pazuda aptuveni 900 eiro. Visos gadījumos par notikušo ir uzsākti kriminālprocesi.

Ņemot vērā, ka šiem noziegumiem lielākoties ir starptautisks raksturs un noziedznieki zvana no Austrumeiropas valstīm, saruna parasti notiek krievu valodā. Līdz ar to par krāpnieku upuriem īpaši bieži kļūst krievvalodīgi iedzīvotāji. Lai maldinātu iedzīvotājus, krāpnieki mēdz ģenerēt telefona numurus, līdz ar to tie var atgādināt Latvijas numurus vai pat konkrētas bankas numuru.

Valsts policija atgādina iedzīvotājiem nekādā gadījumā nevienam neatklāt savu bankas kontu piekļuves datus un neievadīt tos atsūtītās vietnēs! Ne banku, ne citu valsts iestāžu darbinieki nekad neprasīs atklāt šādu informāciju. Tāpat iedzīvotāji tiek aicināti atgādināt par šo krāpšanas veidu saviem tuviniekiem. Gadījumā, ja ir izkrāpta nauda, svarīgi pēc iespējas ātrāk sazināties ar savu banku un pēc tam vērsties ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī.