Valsts policija atkārtoti atgādina par šobrīd aktuālajām krāpšanām, noziedzniekiem slēpjoties zem kurjerkompāniju "DPD Latvija" un "Omniva" logo. Jau informējām, ka par krāpnieku upuriem kļuvuši iedzīvotāji Kurzemē. Arī vakar tika saņemta informācija no kādas liepājnieces, ka arī no viņas bankas konta ir noņemta nauda, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Vakar Valsts policijā tika saņemta informācija no kādas liepājnieces par to, ka viņa bija ievietojusi sludinājumu interneta vietnē ss.com, uz kuru atsaucās personas, kura vēlējās iegādāties preci. Persona atsūtīja viltus vietnes saiti, atdarinot "Omniva" mājaslapu, ar aicinājumu tajā ievadīt bankas norēķinu kartes datus. Tādā veidā no bankas konta tika noņemti gandrīz 200 eiro. Valsts policijā par krāpšanas gadījumu tiks uzsākts kriminālprocess.

Valsts policija atgādina nekādā gadījumā neievadīt savus personīgos datus un bankas kontu datus saitēs, ko atsūtījuši svešinieki, pirms neesat pārliecinājušies par šo saišu patiesumu!

Gadījumos, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, aicinām nekavējoties par to ziņot savai bankai! Pēc tam jāvēršas policijā ar iesniegumu: elektroniski bez e-paraksta portālā www.latvija.lv vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot iesniegumu uz pasts@vp.gov.lv. Plašāka informācija par to, kā ziņot policijai, atrodama Valsts policijas mājaslapā. Savukārt riska informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai mobilajā lietotnē Mana Drošība.