Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs tuvākajā laikā parakstīs rīkojumu par Ventspils domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga atstādināšanu no amata.

"Es esmu pieņēmis lēmumu un tuvākajā laikā parakstīšu rīkojumu," Sprūdžs paziņoja piektdien speciāli sasauktā preses brīfingā, raksta BNS.

Rīkojums par atstādināšanu stāsies spēkā pēc publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", un 30 dienu laikā to varēs pārsūdzēt tiesā. Ja domes priekšsēdētājs nevēršas tiesā, viņš pēc 30 dienu termiņa beigām uzskatāms par atlaistu. Mērs tiks uzskatīts par atlaistu arī tad, ja tiesa noraidīs domes priekšsēdētāja iesniegumu.

Savukārt, ja tiesā zaudēs ministrs, mērs saņems mēnešalgu par atstādināšanas laika posmu.

No amata atlaisto domes priekšsēdētāju nevar atkārtoti ievēlēt par šā sasaukuma domes priekšsēdētāju, taču viņš varēs startēt gan nākamajās vēlēšanās, gan kandidēt uz mēra krēslu. Deputāta mandātu atstādināšana no mēra amata neietekmē.

Lembergam tiesa iepriekš piemērojusi drošības līdzekli ‒ aizliegumu pildīt mēra un brīvostas valdes priekšsēdētāja pienākumus, taču viņš joprojām oficiāli ir amatā.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā Sprūdžs iesāka Lemberga atstādināšanas procedūru, jo Ģenerālprokuratūras sniegtā informācija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas juristu atzinums skaidri norādot, ka Lembergs nonācis interešu konflikta situācijā ne mazāk kā 350 lēmumu pieņemšanā attiecībā uz vismaz 25 komersantiem, kuri darbojas Ventspils pilsētā un Ventspils brīvostas teritorijā un kuros viņš un viņa bērni – Līga Lemberga un Anrijs Lembergs – bijuši patiesie labuma guvēji.

Kā zināms, Aivars Lembergs kā Zaļo un Zemnieku savienības neoficiāls līderis un vairākkārtējs premjera amata kandidāts ir Liepājas mēra Ulda Seska vadītās Liepājas partijas ilggadējs sabiedrotais. Abus politiskos spēkus saista līgums un, kā zināms, vairāki Liepājas partijas biedri pagājušās Saeimas vēlēšanās startēja ZZS sarakstā. Liepājas partija neizvirzīja savu premjera kandidātu, jo šajā amatā atbalstīja Lemberga kandidatūru.

16.oktobrī Sprūdžs televīzijā LNT raidījumā "900 sekundes" teica, ka "Daudzas pašvaldības pārvērtušās par publisko resursu izsaimniekošanas akadēmijām?". Liepājniekiem atliek vien gaidīt ziņas un minēt, kurām pašvaldībām vēl Sprūdžs ķersies klāt.