Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā, kur konflikta laikā vīrietim tika nodarīti miesas bojājumi – viņš tika aizdedzināts un pēc vairākām dienām slimnīcā mira, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Pagājušā gada septembrī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī tika saņemta informācija par to, ka Durbes novadā, kādā īpašumā vīrietim tika nodarīti miesas bojājumi. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas par notikušo uzsāka kriminālprocesu un uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēja vīrieti, dzimušu 1954.gadā.

Likumsargi izmeklēšanā noskaidroja, ka aizdomās turētais aizbrauca ciemos pie paziņām, visi kopīgi lietojuši alkoholu un starp abiem vīriešiem izcēlies konflikts, kā rezultātā vecākais no abiem vīriešiem ar tuvumā esošo alkoholu – spirtu aplēja otru vīrieti, un ar šķiltavām viņu aizdedzināja. Cietušais vīrietis, dzimis 1976.gadā, tika nogādāts medicīnas iestādē Liepājā, uzreiz pārvests uz Valsts Apdegumu centru, kur pēc vairākām dienām nomira.

Veicot apjomīgu izmeklēšanu un virkni ekspertīžu, ir izdevies pierādīt aizturētā saistību ar noziedzīgo nodarījumu. Izmeklēšana kriminālprocesā ir pabeigta un tas ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Saskaņā ar Krimināllikumu, par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Soda apmēru noteiks tiesa.