Ar Liepājas tiesas spriedumu atstāts negrozīts lēmums, ar kuru pret "Dzimtās valodas" pārstāvja Jevgēņija Osipova tēvu Juriju par miera traucēšanu ierosināta administratīvā pārkāpuma lieta.

Ar Liepājas tiesas spriedumu ceturtdien atstāts negrozīts Liepājas pašvaldības policijas priekšnieka Normunda Dīķa lēmums, ar kuru pret organizācijas "Dzimtā valoda" pārstāvja Jevgēņija Osipova tēvu Juriju Osipovu par miera traucēšanu – bungu spēlēšanu pēc plkst.23 vakarā, ierosināta administratīvā pārkāpuma lieta, aģentūrai BNS ceturtdien pastāstīja Liepājas tiesas pārstāve Inta Kurpa.

Viņa skaidroja, ka līdz ar to tiesa ceturtdien noraidīja Jurija Osipova sūdzību par Dīķa lēmumu. Spriedums pārsūdzams desmit darba dienu laikā no tā paziņošanas dienas.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Jevgēņijs Osipovs iepriekš pastāstīja, ka viņa tēvs jau kopš jaunības dienām ir muzikants un spēlē bungas," taču viņš to dara tikai līdz plkst.22 vakarā, viņš pat uzliek modinātājpulksteni, lai nekļūdītos ar laiku".

Viņš paskaidroja, ka viņa tēvam, kurš dzīvo mājas pirmajā stāvā, ar dažiem kaimiņiem – vecmāmiņām – par kaķu barošanu bijis sadzīvisks strīds. Jurijam Osipovam nav paticis, ka "kaķi piemēslo", tāpēc viņam ar kaimiņienēm šā iemesla dēļ izcēlies konflikts.

"Un viņas [kaimiņienes] uzrakstīja sūdzību [iesniegumu policijā], ka viņš pēc pulksten 23 spēlē bungas. Lai gan tā nav patiesība, " informēja Osipova dēls.

Administratīvā pārkāpuma lieta pret Juriju Osipovu ierosināta pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa panta par sabiedriskā miera traucēšanu, kas izpaužas kā necieņa pret sabiedrību vai bezkaunīga rīcība, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, iestāžu, uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) vai organizāciju darbu (sīkais huligānisms).