Pēdējo divu dienu laikā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirknī saņemti vairāki iesniegumi no iedzīvotājiem, kuriem izkrāpta nauda. Kopumā šo dienu laikā no iedzīvotājiem Liepājā un Durbes pagastā izkrāpti gandrīz 9000 eiro. Visos gadījumos par notikušo uzsākti kriminālprocesi, informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Madara Šeršņova.

Vīrietim, kuram zvanījuši krāpnieki, izliekoties par bankas un policijas darbiniekiem, izkrāpti vairāk nekā 2000 eiro. Citā gadījumā, uzlaužot sievietes sociālās vietnes "Facebook" kontu, tika izsūtīta ziņa par laimestu, kā rezultātā liepājniece izdarīja visu nepieciešamo, lai šo it kā laimestu saņemtu, pēc tam konstatējot, ka no bankas konta pazudusi nauda – 300 eiro.

Savukārt cita liepājniece saņēmusi īsziņu no nezināma telefona numura, kur krāpnieki, uzdodoties par viņas meitu, informēja, ka meita, būdama alkohola reibumā, iekļuvusi autoavārijā un izteica lūgumu pārskaitīt naudu uz nezināmu kontu, lai netiktu izsaukta policija. Sieviete veica šo pārskaitījumu vairāk nekā 1500 eiro apmērā. Kāda Durbes pagasta iedzīvotāja saņēma līdzīgu īsziņu, pārskaitot krāpniekiem 1400 eiro.

Savukārt kādam vīrietim zvanīja krāpnieki, brīdinot, ka it kā viņa kontā notiek aizdomīgas darbības un viņam nepieciešams bankas karti nodot kurjeram, kurš to nogādās Rīgā un vīrietim tikšot izsniegta jauna bankas karte. Rezultātā no viņa bankas konta tika noņemta nauda vairāk nekā 3500 eiro apmērā.

Valsts policija aicina neievadīt apšaubāmās vietnēs savus internetbankas un personas datus, kā arī neapstiprināt maksājumus, ja neesat pārliecināti par tiem un nekādā gadījumā nenodot savus bankas datus trešajām personām!

Gadījumā, ja jums no konta ir izkrāpta nauda vai veikti pārskaitījumi no svešiem kontiem, par to pēc iespējas ātrāk jāpaziņo savai bankai un pēc tam jāvēršas ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī vai jāsūta iesniegums elektroniski.