Aizvadītajās piecās diennaktīs, laika posmā no 28.marta pulksten 6.30 līdz 2. aprīļa pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona pārvalde saņēma 35 izsaukumus – 20 uz ugunsgrēku dzēšanu, desmit uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi bija maldinājumi, ziņoja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.

Ceturtdien, 28.martā, pulksten 8.25 saņemts izsaukums uz Labraga ielu, kur dega vieglā automašīna 0,5 m2 platībā. Degšana likvidēta pirms VUGD ierašanās.

Piektdien, 29.martā, pulksten 8.18 saņemts izsaukums uz Baltijas ielu, kur dega vieglā automašīna 2 m2 platībā. pulksten 8.48 ugunsgrēks likvidēts.

Sestdien, 30.martā, četros pēcpusdienā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Eduarda Tisē ielu, kur deviņstāvu dzīvojamās mājas astotā stāva dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens. Dzīvoklī atrasts un izglābts cilvēks, kurš negadījumā bija cietis un nodots NMPD mediķiem. Savukārt neilgi pirms pieciem ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Lielo ielu, kur deviņstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens – šajā gadījumā degšana likvidēta pirms VUGD ierašanās.

Svētdien, 31.martā, pulksten 17.36 saņemts izsaukums uz Kūrmājas prospektu, kur dega atkritumu konteiners 1 m2 platībā. pulksten 18.09 degšana likvidēta.

Ugunsdzēsēji glābēji steigušies arī uz izsaukumu, kur dūmvados deguši sodrēji Uliha ielā, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 3 m2 platībā.

Aizvadītajās diennaktīs dzēsti kūlas ugunsgrēki:
• Ceturtdien, 28.martā, Oskara Kalpaka ielā, kur dega kūla 10 m2 platībā;
• Pirmdien, 1.aprīlī, Ložmetējnieku ielā, kur dega kūla  40 m2 platībā;

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta, bīstama un sodāma. Ja pirmie kūlas ugunsgrēki norisinās nelielās platībās, tad, iestājoties sausākam laikam, kūlas ugunsgrēku platības palielinās, tie apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumus. Par kūlas dedzināšanu fiziskas personas var sodīt ar piecdesmit sešām līdz 140 naudas soda vienībām. Saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu, viena naudas vienība ir 5 eiro. Tādējādi naudas sods par kūlas dedzināšanu ir no 280 līdz 700 eiro!

Aizvadītajās piecās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 357 izsaukumus – 180 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem 98 kūlas ugunsgrēku dzēšanu un četru meža ugunsgrēku dzēšanu, 107 uz glābšanas darbiem, bet 70 izsaukumi bija maldinājumi.