Pēc deviņu gadu tiesvedības beidzot 29.aprīlī Kurzemes rajona tiesa pasludināja spriedumu lietā, kurā uz apsūdzēto sola sēdēja 13 pasta darbinieces, raksta "Latvijas Avīze".

Krimināllieta ir par noziedzīgiem nodarījumiem, kas notika 2006. un 2007. gadā, kad "Latvijas Pasta" kādreizējās revidentes Vaira Bradziniece un Māra Kravčenko bija nolēmušas izmantot savā labā pastnieču respektu pret revidentiem.

Bradziniece un Kravčenko arī saņēma lielākos sodus: attiecīgi trīs gadu un divu gadu, desmit mēnešu cietumsodu nosacīti.

Pārējās 11 pastnieces saņēma dažādus mazākus sodus (mazākais – septiņi mēneši nosacīti).

Kopumā fiksētas 66 noziedzīgas epizodes – Bradziniece darbojusies visās, daļā – tandēmā ar Kravčenko. Visas epizodes faktiski vienādas: revidentes ieradās dažādās Liepājas pasta nodaļās ar trešo personu pasu kopijām un lūdza noformēt uz tām ātros kredītus, ko pašas pēc tam arī saņēma.

Kopumā no ātro kredītu firmām "GE Money" un "BIG" izkrāpti ap 14 000 latu (ap 20 000 eiro). Ņemti kredīti no 100 līdz 450 latiem. Revidentes sākumā pat centušās atmaksāt kredītus, taču acīmredzot kredītu karuselis sācis griezties pārāk strauji. Pasta darbinieces – gan nodaļu vadītājas, gan operatores (daļa joprojām strādā "Latvijas Pastā") – policijā liecinājušas, ka piekritušas nelikumīgām darbībām, jo baidījušās, ka revidentes pretējā gadījumā atradīs pārkāpumus un tad tiks zaudētas prēmijas un varbūt pat darbs. Par palīdzēšanu pasta darbinieces saņēmušas simbolisku pateicību: kādu šokolādi, arī piecus latus.

Pāris gadus Liepājā pasta darbinieces neko sliktu nedzirdējušas, līdz tomēr revidentes nav spējušas atmaksāt kredītus un policija sākusi saņemt iesniegumus no personām, kuru dati tika izmantoti un pret kurām sāka vērsties parādu piedzinēji.

Pasu kopijas pie revidentēm nonākušas dažādos veidos: Bradziniece izmantojusi arī savus radus, dažas pasu kopijas salīmējusi no pasta nodaļu atkritumu kastēs atrastām kopiju drumslām.

Policija veica skrupulozu izmeklēšanu katrā no epizodēm, un 2010. gadā lieta nonāca tiesā, taču daudzo apsūdzēto un liecinieku skaits, tiesneša maiņa, izmaiņas likumos tiesas procesu padarīja tik ilgu, vēsta laikraksts.