Kā portālu irliepaja.lv informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova, 6.jūlijā Liepājā un apkaimē saņemts viens izsaukums, kā arī aizturēti vēl divi dzērājšoferi.

Ap pulksten 21.15 tika saņemta informācija, ka Durbes pagastā no autoceļa Durbe – Vecpils grāvī iebraukusi vieglā automašīna. Ierodoties Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonām, konstatēts, ka grāvī atrodas automašīna "Mitsubishi" un tās vadītājs, 1975.gadā dzimis vīrietis, kurš pats arī cietis negadījumā, to vadījis, būdams 1,95 promiļu reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Vīrietis ar gūtajām traumām, pēc sākotnējās informācijas – ķermeņa lūzumiem tika nogādāts medicīnas iestādē. Valsts policijā par to, ka vīrietis vadījis transportlīdzekli, atrodoties alkohola reibumā un bez tiesībām, ir uzsākts kriminālprocess.
 

6.jūlijā ap pulksten 20 Rīgas ielā, Liepājā, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas apturēja automašīnu "Ford", kuras vadītājs, 1990.gadā dzimis vīrietis to vadījis, būdams 3,16 promiļu reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.
 

6.jūlijā ap pulksten 22.10 Grobiņas pagastā apturēta automašīna "Peugeot" un konstatēts, ka tās vadītāja, 1977.gadā dzimusi sieviete to vadīja, būdama 2,61 promiļu reibumā. Valsts policijā pieņemts lēmums par soda piemērošanu administratīvā pārkāpuma lietā.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, transportlīdzekļa vadītājam piemēro no divsimt četrdesmit līdz četrsimt naudas soda vienībām un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem. Saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu, valstī noteiktā viena naudas soda vienība ir 5 eiro, līdz ar to šajā gadījumā ir paredzēts naudas sods no 1200 līdz 2000 eiro.