Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 15.maija pulksten 6.30 līdz 17.maija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 20 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakar pulksten 16.59 saņemts izsaukums uz Mirdzas Ķempes ielu Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ēkas ceturtā stāva dzīvoklī piededzis uz plīts bez uzraudzības atstāts ēdiens. Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās. Pulksten 17.07 darbi notikuma vietā pabeigti.

Piektdien pulksten 23.54 tika saņemts izsaukums uz Pīļu ielu Liepājā, kur dega saimniecības ēkas jumts 30 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās viens cilvēks. Pulksten 1.46 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 136 izsaukumus –  58 uz ugunsgrēku dzēšanu, 56 uz glābšanas darbiem, bet 22 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.