Apkopota informācija par likumsargu sekmēm nelegālā alkohola un tabakas apkarošanā. Pērn samērā daudz reizes cilvēki izvēlējušies anonīmi ziņot par pārkāpējiem.

Kā portālu informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākais speciālists Dairis Anučins, pērn policijas mājaslapā ievietotajā kartē iedzīvotāji 64 reizes anonīmi norādījuši iespējamās adreses, kur nelegālo alkoholu izgatavo vai tirgo. Turpat iedzīvotāji informējuši arī par citiem pārkāpumiem un aizdomām par tiem.

Savukārt Liepājas pašvaldības policijas preses pārstāvis Kaspars Vārpiņš ziņo, ka 2013.gadā šajā jomā uzsāktas 112 administratīvās lietvedības. Vairums no tām ir par nelegālā alkohola iegādāšanos (72) un par nelegālā alkohola glabāšani, pārvietošanu, ražošanu (38).

Tāpat pērn likvidētas trīs ražotnes, bet Valsts policijai kriminālprocesam par glabāšana lielos apmēros nosūtīti četri materiāli.

Kopumā 2013.gadā pašvaldības policija izņēmusi 539,83 litrus kandžas, 94,6 litrus šķaidīta spirta, 772 litrus brāgas, 12 560 nelegālās cigaretes un 3 ražošanas iekārtas.