Liepājas mēra padomniece Santa Margeviča informē, ka tviterī klejo viltus ziņas Liepājas domes priekšsēdētāja vārdā, piemēram, twitter.com/CarlosInsurgent/status/1617996099343773696 .

Pašvaldība jau ir noziņojusi par šo saturu, kā arī sagatavojusi Gunāra Ansiņa kontos paziņojumu, lai brīdinātu arī citus soctīklu lietotājus.

Gunāra Ansiņa paziņojums: "Liepājas pilsēta un pašvaldība no sākta gala paudusi nelokāmu atbalstu Ukrainai, gan palīdzot Ukrainas piederīgajiem Liepājā, gan arī stingri iestājoties pret Krievijas uzsākto karu. Jādomā, ka tieši mūsu stingrā nostāja Liepāju "orku" aprindās ierindojusi kā viedokļu līderi attiecībā uz atbalstu Ukrainai, ja jau manā vārdā no viltus izveidotiem kontiem sociālajos tīklos izvērsta dezinformācijas kampaņa, kur es it kā aicinu aizpildīt aptaujas anketu par Ukrainas pilsoņiem, kas uzturas Latvijā. Apstiprinu, ka šī ir viltus ziņa, aicinu būt vērīgiem un nekļūt par upuriem propagandai!"

Margeviča ziņo, ka šāda satura maldinošus e-pastus no adreses consul_lv@mfa-ua.info saņēmuši arī Liepājas pašvaldības darbinieki. Jāatgādina, ka oficiālie e-pasti nekad nebeidzas ar  .info vai tamlīdzīgi, bet gan ar gov.lv, gov.ua u.c.. Šie viltus paziņojumi ir noreportēti, bet esam piesardzīgi!