Administratīvā rajona tiesa Luija Fonteina uzņēmuma prasību piedzīt no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta 170 500 latu kompensāciju par ugunsgrēku viņa klubā skatīs pēc gada.

Tiesā aģentūra BNS noskaidroja, ka lietas izskatīšana noteikta uz 2012.gada 29.novembri.

Prasību tiesā iesniedzis Fonteina uzņēmums "Fontaine Ent.".

Fonteins, kura īstais vārds ir Stēns Lorenss, uzskata, ka ugunsdzēsēji, dzēšot degošo klubu, nolaidīgi pildījuši dienesta pienākumus, ļaujot ēkai izdegt pilnībā. Tāpēc viņš no VUGD prasa kompensāciju par ugunsgrēkā zaudēto inventāru un zaudējumiem, kuri radīti kluba dīkstāves periodā.

Fonteins paziņojumā masu medijiem iepriekš pavēstīja, ka prasība pamatota ar to, ka ugunsdzēsības darbi veikti neprasmīgi un VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandierim Andrejam Beļakovam, kā arī viņa vietniekam nav bijusi atbilstoša izglītība, lai darbotos šajos amatos.

"Fontaine Ent." savā prasībā uzskaita desmit punktu, izklāstot kļūdas, kuras, pēc uzņēmuma uzskata, ugunsdzēsības dienests pieļāva, 2009.gada 30.decembrī dzēšot ugunsgrēku klubā.

Beļakovs aģentūrai BNS iepriekš noraidīja Fonteina apsūdzību un piebilda, ka liktenīgajā naktī mūzikas kluba darbinieki rīkojušies nepareizi un ugunsdzēsējus izsaukuši novēloti.

"Viņi vispirms evakuēja cilvēkus un tikai pēc kāda laika zvanīja ugunsdzēsējiem, lai gan tas bija jādara uzreiz. Līdz ar to, kad ieradās ugunsdzēsēji, uguns jau plosījās kluba iekštelpās," pastāstīja VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandieris.

Ugunsgrēks Fonteinam piederošajā mūzikas klubā "Fontaine Palace" izcēlās 2009.gada 30.decembra rītā. Liesmas plosījās aptuveni 900 kvadrātmetru platībā un klubu praktiski nopostīja, cilvēki ugunsgrēkā necieta.

Ekspertīzes slēdzienā norādīts, ka ugunsgrēka izcelšanās iemesls bijis mākslīgi radīta degšana ēkas pagrabstāvā. Pamatojoties uz šo atzinumu, policija turpina izmeklēšanu pēc Krimināllikuma panta par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā.

Klubs pēc atjaunošanas darbu atsāka 2010.gada vasaras sākumā.