Pirmdien, 4.septembrī, ap pulksten 22.50 Valsts policijā saņemta informācija no aculieciniekiem, ka Zemnieku ielas degvielas uzpildes stacijā noticis ceļu satiksmes negadījums – vīrietis, vadot automašīnu, uzbrauca degvielas uzpildes sūkņa aparātam, to bojājot, pēc tam aizbraucot no notikuma vietas, portālam ziņoja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Madara Šeršņova.

Valsts policijas amatpersonas notikuma vietā apskatīja videonovērošanas kameras ierakstus, kurās redzams ceļu satiksmes negadījuma brīdis, un drīz vien Liepājā apturēja automašīnu, kura iesaistīta minētajā negadījumā.

Noskaidrots, ka vīrietis vadīja automašīnu "Volkswagen" atpakaļgaitā Zemnieku ielas degvielas uzpildes stacijas teritorijā, nepārliecinājās par sava manevra drošību, kā rezultātā uzbrauca degvielas uzpildes sūkņa aparātam, to bojājot. Videonovērošanas kamerās redzams vēl viens pārkāpums – vīrietis ar automašīnu iebrauca degvielas uzpildes stacijas teritorijā, pārkāpjot ceļa zīmes "iebraukt aizliegts" prasības.

Pret vīrieti tika uzsākts administratīvo pārkāpumu procesi par tās prasības neizpildīšanu, kura noteikta ar 301. ceļa zīmi, par ceļu satiksmes drošības nenodrošināšanu, braucot atpakaļgaitā un par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma, pārkāpjot noteikto kārtību.

Valsts policija atgādina, ka obligāta policijas klātbūtne ir situācijās, ja noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā ir cietušas personas, bojāta trešās personas manta, iesaistīti vairāk nekā divi transportlīdzekļi vai kāds no negadījumā iesaistītajiem transportlīdzekļiem nevar turpināt ceļu. Ja kāds no iesaistītajiem pamet notikuma vietu, par to, saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, ir paredzēta atbildība.

Šajā gadījumā, ja vīrietis būtu palicis notikuma vietā un informējis policiju, viņam atbildība būtu paredzēta pēc Ceļu satiksmes likuma 53.12., kas ir brīdinājums vai naudas sods līdz 15 eiro.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma, pārkāpjot noteikto kārtību, transportlīdzekļa vadītājam piemēro no 70 līdz 700 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz laiku no trim mēnešiem līdz diviem gadiem vai bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizlieguma. Savukārt par tās prasības neizpildīšanu, kura noteikta ar 301., 319. vai 321. ceļa zīmi, piemēro naudas sodu 55 eiro apmērā.