Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 26. janvāra pulksten 6.30 līdz 27. janvāra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona pārvalde saņēma septiņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Pulksten 22.45 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Teodora ielu Liepājā, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas. Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās, no ēkas evakuējās divi cilvēki, no kuriem viens  ugunsgrēkā cieta. Pulksten 23.11 darbs notikuma vietā noslēdzies.

Pulksten 20.32 saņemts izsaukums uz Toma ielu, kur četrstāvu dzīvojamā mājā jūtams sadūmojums. Notikuma vietā konstatēts, ka pirmā stāva dzīvoklī deg svece un pudele. Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās četri cilvēki.

Vēl vakar Klaipēdas ielā trīsstāvu dzīvojamā mājā bija radies sadūmojums no nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas. Tika izvēdinātas telpas.

Latvijā VUGD aizvadītajā diennaktī kopumā saņēma 35 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas pārstāve Ilze Dāme-Birziņa.