Svētdien, 12.jūnijā, Karostas festivāla apmeklētājus Redanā sagaida plaša programma – jaunu mākslas darbu prezentācija, koncerts, programma bērniem, tikšanās ar Neatkarības kara varoņiem, kuru lomās iejutīsies Liepājas jaunieši, un bufete. Būs apskatāms arī aprīlī atvērtais Karostas un Neatkarības kara muzejs.

Redanā apmeklētāji tiks gaidīti no pulksten 12 līdz 16. Visi pasākumi būs bez maksas, informē Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte.


Vispieredzējušākais mākslinieks šī gada Karostas festivālā Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors Kirils Panteļējevs, kurš galvenokārt pazīstams kā tēlnieks, bet darbojas dažādos mākslas medijos, labprāt tos arī apvieno. Redanā būs apskatāma Kirila Panteļejeva instalācija, par kuru viņš saka tā: "Darba nosaukums ir "Buča", no vienas puses it kā rotaļīgs un mīlīgs, bet darba ideju balstīju uz pretrunīgām lietām, uz pretstatiem – karš ir pretdabīgs, jo visi taču grib dzīvot un laimīgi, bet karš to visu atņem. Tas vārds kļuva par ļoti pretrunīgu simbolu, no vienas puses – izcilās varonības simbolu un no otras puses – izcilās nelietības simbolu. Viss savijās kopā, pretrunīgās jūtas, es cenšos cīnīties ar savām pretrunīgām emocijām un pārvērst radošā procesā."

Skulptūru no koka veidos mākslinieks Kims Šmits Kolls no Vācijas. Mākslinieks saka: "Man patīk veidot skulptūru, meklējot abstraktu formu ar gludām un pseidoģeometriskām formām, kas šķiet harmoniskas un spēcīgas."

Šogad Karostas festivālā ar saviem darbiem piedalās arī karostnieks, ilggadējs Karostas glābšanas biedrības darbinieks Igors Ničajs, kurš ir izveidojis divus "levitējošos" galdiņus un "izgriežamu" kubu. Igora profesija ir cita, bet viņš ir sirdī mākslinieks un Karostas festivālā piedalās pirmo reizi.

Sienu gleznojumus Redanā festivālā veido māksliniece no Igaunijas Rēlika Tominga un mākslinieku grupa "Sergare" – brāļi no Spānijas.


Ar masku darbnīcu un performanci piedalīsies Lielbritānijas mākslinieks, Glazgovas universitātes doktors Hjūdžs Sillito, kurš ir viens no aktīvākajiem festivāla dalībniekiem. Hjūdžs Sillito ir starpdisciplinārs mākslinieks, kurš strādā teātrī, veido performances, mūziku, leļļu teātri, dzeju, stāstu stāstīšanu un vizuālo mākslu. Hjūdžs Sillito pēdējos gados pārvietojas starp Ņujorku, Buenosairesu un ASV. Mākslinieks ir jau novadījis masku darbnīcu Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņiem, kuras laikā tapušie darbi tiks demonstrēti Redanā. Mākslinieks ar savu performanci uzstāsies Karostas ūdenstornī 10.jūnijā un vadīs masku darbnīcas 11.jūnijā Karostas cietumā.

Redanā notiks koncerts. Tā pirmajā daļā spēlēs Liepājas 2.mūzikas skolas audzēkņi. Pēc tam uzstāsies grupa "Nejauši", kas ir subjektīvi eksperimentālas brīvās mūzikas projekts, ko pārstāv mūziķi no Latvijas – Valdis Skarevičs un Roberts Dinters. Šoreiz viņiem pievienosies arī aktrise Karīna Tatarinova. Turpinājumā spēlēs jauno liepājnieku grupa "EDE" un nobeigumā Karostas festivāla ilggadējā dalībniece – grupa "Magone", kas spēlēs pašu aranžētas populāras latviešu un ārzemju dziesmas.

Šogad Redanā plaša programma tiks piedāvāta bērniem – cirka apmetne ar cirka mākslinieka paraugdemonstrējumiem. Ikviens pasākuma apmeklētājs varēs izmēģināt savus spēkus  atraktīvās un jautrās darbnīcās, kas ļaus ikvienam justies kā īstam cirka māksliniekam. Būs arī darbnīcas jaunajiem māksliniekiem. Savukārt zinātkārajiem pēc kartes un norādēm būs iespēja pārvarēt dažādus šķēršļus, atminēt Redana "salas" noslēpumus, atrast un pašiem izveidot jaunas lietas, fotogrāfēt un ar pozitīvām emocijām tikt līdz finišam.

Kopā ar ģimeni varēs piedalīties dažāda veida stafetēs "Lec, skrien un smejies". Visu dienu darbosies bufete.

Svētdien būs iespējams apskatīt arī Karostas Arsenālu, kurā instalāciju "Shelter" (patvērums) izveidojis Ritvars Embrekts. Instalācija "Shelter" būs apskatāma tikai 10 dienas. Karostas Arsenāls būs atvērts no 9. līdz 19.jūnijam no pulksten 10 līdz 22.

Karostas Arsenāla atrašanās vieta
https://goo.gl/maps/t22GZwS7HTLeYRVq5

Papildus info:
https://karostascietums.lv/karostas-festivals-2022/
https://www.facebook.com/hashtag/karostasfestiv%C4%81ls2022
https://www.instagram.com/karostascietums/