No 29. oktobra, pie skatītājiem nonāk jaunais Latvijas seriāls "Bezvēsts pazudušās", kura aktieru ansamblī ir arī Liepājas teātra aktieris Mārtiņš Kalita un kādreizējie Liepājas teātra aktieri Ēriks un Mārtiņš Vilsons, kā arī Ērika dēls Mārtiņš.

Psiholoģisko trilleri "Bezvēsts pazudušās" piedāvā "Tet studio", un jebkurā skatītājam ērtā laikā tas būs vērojams "Shortcut Films", katru ceturtdienu demonstrējot vienu jaunu sēriju.


Seriāls "Bezvēsts pazudušās" šķetinās divu pazudušu sieviešu meklējumus kādā nomaļā Latvijas mazpilsētā, kuras iedzīvotāji glabā kādu šaušalīgu noslēpumu. Skatītājiem būs iespēja sekot līdzi filmas galvenā varoņa – policijas izmeklētāja Konstantīna centieniem rast atbildes uz to, kas noticis ar sievietēm, kuras pametušas savas mājas un līdz šim tā arī nav atgriezušās.


Filmas veidotāji stāsta, ka seriāls tika uzņemts pusotra mēneša laikā, pavisam uzņemtas astoņas sērijas, katra apmēram 50 minūšu garumā. Seriāls pulcējis izcilu Latvijā iemīļoto aktieru sastāvu – pat epizodiskās lomās filmējušies vairāki zināmi Latvijas aktieri, kā arī jaunie talanti.


Vienu no centrālajām stāsta līnijām veido Mārtiņa Vilsona atveidotā tēla Aināra dzīves laikā veiktās darbības. Seriālā piedalās pavisam trīs  Vilsoni – epizodiskās lomās redzams arī viņa brālis Ēriks Vilsons un brāļa dēls – arī Mārtiņš Vilsons.


Seriālā piedalās arī Ēriks un divi Mārtiņi Vilsoni. Foto: tet.lv.


Mārtiņš Vilsons un Mārtiņš Kalita atveido viena tēla divus dažādus dzīves posmus. Tā kā Mārtiņam Vilsonam ir ļoti izteikts profils, tad Mārtiņa Kalitas degunam tika veidots speciāls kino specefektu grims. Tādēļ katru filmēšanas reizi viņam nācās ierasties trīs stundas agrāk, lai grima speciālisti abus Mārtiņus padarītu pēc iespējas līdzīgākus.


Liepājas teātra aktrise Elizabete Marija Brante, kura seriālā atveido Mārtiņa Vilsona meitu, sākotnēji filmēšanas laukumā ieradās kā seriāla aizkadru fotogrāfe. Taču jau pirmajās dienās filmēšanas starplaikos viņu ievēroja Kovaļova un saprata, ka viņa varētu būt ideāli piemērota vienai no galvenajām lomām.


Rēzijas Kalniņas atveidoto varoni jaunībā spēlē viņas brāļa Krista meita Linda Kalniņa, kura ir apbrīnojami līdzīga Rēzijai. Turklāt Rēzija ar seriāla veidotāju komandu sapratās tik labi, ka piedāvāja uzņemt pie sevis mājās.


Galvenā – detektīva – loma uzticēta Latvijā dzimušajam, bet lielākoties Krievijas projektos startējušajam aktierim Nikolajam Šestakam, kurš seriālā atveido izmeklētāju Konstantīnu. Tāpat "Bezvēsts pazudušajās" skatītāji sastaps Ģirtu Jakovļevu, Daini Gaideli, Leldi Dreimani, Natāliju Živecu, Madaru Bori, Niklāvu Kurpnieku, Inesi Pudžu un citus.


Grāmatas "Bezvēsts pazudušās", ko izdeva tikai pirms gada, autore un seriāla producente Lelde Kovaļova ideju par seriālu loloja jau sešus gadus. Turklāt laikā, kad vēl tikai rakstīja romānu, bija sev izdrukājusi aktieru fotogrāfijas, par kuru dalību sapņoja seriālā, ja tāds tiks uzņemts. Šo aktieru vidū bija gan Andris Keišs, gan Ģirts Jakovļevs, kuri piekrita dalībai projektā.


Lielākā daļa apģērba, ko seriālā tik eleganti nēsā sieviešu lomas atveidotājas, patiesībā pieder grāmatas autorei un seriāla producentei Leldei Kovaļovai. Uzņemšanas procesā kleitas tika ziedotas scenārija ekranizācijai – gan apšļāktas ar mākslīgajām asinīm, gan sagrieztas.


Seriāla darbība norisinās divās valodās – latviešu un krievu, jo izmeklētājs Konstantīns ir no Sanktpēterburgas kriminālpolicijas. Seriāla režisors Vlads Kovaļovs un producente vēlējās saglabāt pēc iespējas lielāku autentiskumu un realitāti, tādēļ saglabāja tēliem oriģinālo valodu.


Lai arī "Bezvēsts pazudušās" oriģinālscenārijs ir balstīts tāda pat nosaukuma grāmatā, tajā veiktas izmaiņas, ko grāmatas lasītāji noteikti ievēros. Piemēram, lielākoties tēliem doti latviešu vārdi, ir mainīti dialogi un arī aktieriem pielāgoti personāži, piemēram, grāmatā Vladimira (seriālā Valda) tēls bija attēlots kā dzīves nogurdināts neveiksminieks, taču Juris Žagars ārēji izstaro tādu pārliecību, ka režisors mainīja seriāla tēla raksturu un īpašības.