1.maijā pie Aisteres un Grīzupes ielu krustojuma sākās pasākums "Velobums", kurā, apvienojoties vairākām riteņbraukšanas un sporta organizācijām, startēja riteņošanas aktīvā sezona.

Pasākuma dalībnieki pa veloceliņiem devās kopīgā braucienā uz Jūrmalas parku caur vairākiem Liepājas mikrorajoniem. Velobraucēju plūsmai būs iespējams pievienoties kādā no četriem kontrolpunktiem. Galapunktā, Jūrmalas parkā ikviens varēja novietot savu velosipēdu un tikties ar līdzīgi "velo" domājošajiem, kā arī uzzināt Liepājas velobraucēju aktualitātes, iesaistīties dažādās atrakcijās un balvu izlozēs.

Reģistrēto dalībnieku skaits "Velobumā" bija ap 400, bet vēl daļa dalībnieku brauciena laikā pievienojās bez reģistrēšanās, rīkotāji lēš, ka pieskaitām vēl vismaz 100. Līdz ar to šogad 500 dalībnieku slieksnis tika pārsniegts, tas arī noteikti pārsniedza pagājušā gada ap 114 dalībnieku skaitu, kā arī šajā gadā gaidīto.

Kā iepriekš, atbildot uz portāla irliepaja.lv jautājumu, sacīja Sporta pārvaldes  sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītājs Mārtiņš Kirma, "Velobumu" organizē biedrība "Veloronis", apvienojot arī citas riteņbraukšanas organizācijas Liepājā.

"Pasākums tiek būvēts ar milzīgu riteņbraukšanas klubu un brīvprātīgo entuziasmu. Vairākas pozīcijas tiek apmaksātas ar Liepājas pilsētas budžeta līdzekļiem – no Sporta pārvaldes līdz 200 eiro Facebook maksas reklāmas un fotogrāfa apmaksai, no Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas ap 200 eiro pasākuma tehniskajai apskaņošanai kontrolpunktos. Veselības izziņas telts, kas darbojās pasākuma laikā, tiek finansēta Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" ietvaros. Papildu organizatori uzrunājuši atbalstītājus, kas pasākumā pasniegs simboliskas balvas".