Turpinot jau iesākto džeza mūzikas vakaru tradīciju Liepājā, restorānā "Hot Potato" no 29. septembra divas reizes mēnesī, otrdienu vakaros norisināsies divdaļīgi džeza mūzikas koncerti, kur pirmajā no pasākumu norises daļām tiks piedāvāta džeza mūzikas koncertprogramma, savukārt otrajā sekos muzikāli brīva improvizāciju daļa, informē "Liepaja Music" projektu vadītāja Irita Kalēja.

Līdz šī gada beigām ikvienam interesentam klātienē būs iespēja baudīt Latvijā atpazīstamus džeza māksliniekus, tostarp, kontrabasistu Staņislavu Judinu, ģitāristu Matīsu Čudaru, sitaminstrumentālistu Kasparu Kurdeko un saksofonistu Dāvi Jurku.

Jau nākošajā nedēļā, 29. septembrī džeza mūzikas mīļotājus priecēs Staņislavs Judins, kurš uzstāsies kopā ar taustiņinstrumentālistu Ritvaru Garozu un Liepājas jaunajiem talantiem - dziedātāju Tabitu Balodi un sitaminstrumentālistu Rūdolfu Kolertu. Džeza mūzikas koncerts restorānā "Hot Potato" sāksies pulksten 21, kuram sekos džeza improvizāciju sadaļa, kas ir atvērta arī ikvienam, kuram patīk muzikāli un radoši izpausties, kā arī vēlme ļauties brīvās improvizācijas izaicinājumam.

Pirms koncerta, pulksten 20.30 "Rietumu Radio" 105,8 FM  viļņos būs iespēja sekot līdzi intervijai kopā ar Staņislavu Judinu, kurā mūziķis stāstīs gan par sevi, savu pieredzi mūzikā, gan iezīmēs vakara džeza programmā gaidāmo. Informējam, ka koncerta tiešraidi attālināti būs iespēja vērot pieslēdzoties restorāna "Hot Potato" Facebook lapai.

Staņislavs Judins ir viens no spilgtākajiem savas paaudzes brīvās improvizācijas un džeza kontrabasistiem Latvijā, kura daiļradē satiekas laikmetīgās, akadēmiskās, džeza un tautas mūzikas noskaņas. Viņa muzikālo rokrakstu veido kontrabasa un dažādu loop efektu sintēze. Tā ir mūzika, kura cenšas meklēt dažādas skaņu nianses un noskaņu slāņus, atrodoties robežstāvoklī starp jaunu muzikālu apvāršņu atklāšanu un tradicionālo kanonu ievērošanu. Latvijas mūzikas kritiķi augsti novērtējuši  arī 2017.gadā ierakstīto albumu "Op.2", kuru S.Judins izdevis kopā ar folkloras pētnieci, grupas "Tautumeitas" dalībnieci un dziedātāju Asnati Rancāni.

Ieeja džeza mūzikas pasākumos ir bezmaksas. Galdiņu iepriekšēja rezervācija veicama zvanot pa telefonu 24947787.

Informācija par turpmākajiem džeza mūzikas koncertiem atrodama "Liepaja Music" facebook lapā.