Šobrīd Kūrmājas prospektā 7 tieši tur, kur padomju laikos atradās kafejnīca "Liepava", savas mājas iekārto iecienītais restorāns "Hot Potato", kas iepriekš atradās Jāņa ielā. Taču šoreiz stāsts nebūs par "karsto kartupeli", bet par "Liepavu".


Tā bija saulaina, mazliet vēsa 1977. gada maija pēcpusdiena, kad, pārgājuši toreizējo Padomju, tagad Kūrmājas prospektu, mēs, pulciņš muzejnieku, iekārtojāmies pie nesen atklātās komjauniešu kafejnīcas-bāra sešvietīgā galdiņa. Nu, protams, mazliet nostāk no ielas milzīgās loga vitrīnas, lai nerēgotos garāmgājējiem. Kaut ko svinējām, varbūt pat muzejnieku dienu. Minūti pēc minūtes, un pēc ierastajām boršča un Kijevas kotletēm prasījās kafija un brieda mazais "plosts". Te nu nācās vilties, jo uz bāra letes, atstutēts ar puķu vāzi, mūs brīdināja uzraksts "KAFIJA NAV".


Šo vēsturisko plāksnīti kāds nezināms jokdaris, savulaik aizejot no kafejnīcas, aiznesa sev līdzi.


Mums pazīstamā oficiante L. Rolava jau bija brīdinājusi – bārmeņiem un arī viņai "esot līdz pelītēm" skaidrot, ka tādu lietu kā kafiju pasūtīt te nevarot, ka mēnesī atvēlētie kafijas fondi esot jau izdzerti un ka


visiem apnikuši tie nīcēji, kas neko stingrāku nepasūta, tikai stundām aizņem jauniešu kafejnīcas galdiņus.

Lūk, tamdēļ direktore Lidija Burmakova arī esot tirdzniecības pārvades priekšniekam Lielbārdim palūgusi atļauju, lai mākslinieki izgatavo šo plāksnīti ar uzrakstu.


Mūsu mazo svinību noslēgumā kādam iešāvās prātā doma, ka šis uzraksts smagi kropļo Liepājas "padomju obšepita*" seju, un ir vienkārši novēršams, aizejot to paņemot līdzi.


Finierētās plāksnītes dizaina un izgatavošanas autors bija toreizējais tirdzniecības pārvaldes mākslinieks noformētājs Rihards Stankēvičs, saukts arī pa Ričardu Lauvassirdi, kurš tajā laikā darbu apvienošanas kārtā piestrādāja arī Liepājas muzejā.  


Par kafejnīcu "Liepava" stāsta arī mākslinieks Raimonds Gabaliņš LTV raidījumā "Ielas garumā".

*Saīsinājums no "sabiedriskās ēdināšanas iestāde" (krievu valodā)