Šīs nedēļas nogalē piektdienā, 17.novembrī, un sestdien, 18.novembrī, no pulksten 10 līdz 16 Rožu laukumā norisināsies Latvijas amatnieku un mājražotāju tirgus. Godā tiks celti lauku labumi no vistālākajiem Latvijas novadiem. Rožu laukumā būs rodami sarkanbaltsarkanajās krāsās greznoti smalki rokdarbi, apģērbi, rotas lietas, kā arī zemnieku sētās ar smeķi pagatavoti gardumi, portālu informēja biedrības "Etno Liepāja" vadītāja Madara Lubāne.

Lai svētku galdā viss būtu dabīgs un garšīgs, Latvijas mājražotāji svētku brīvdienās iesaka iegādāties galveno spēka un veselības avotu: pašu ražotus lauku produktus no zemnieku saimniecībām. Zaļais dzīves veids ir sevišķi aktuāls ģimenēs, kur aug mazi bērni, lai produktos būtu ekoloģiskas izcelsmes izejvielas.

Svētku laikā Rožu laukumā sabrauks amatnieki un mājražotāji no vistālākajiem Latvijas novadiem. Būs pašu ceptas maizes: bioloģiskā maize "Saules klaips" no Saulkrastu novada, rudzupuķu maize, kaņepju un ķiploku maizes klaipi no Smiltenes novada. No gardumiem tirdziņā būs pieejami visdažādākie konditorejas izstrādājumi, mājas kūkas no Alsungas un Rīgas. Būs nopērkamas ingvera un cidoniju marmelādes no Olaines, kūpinātas zivis no Lapmežciema un svaigie aitas un govs piena sieri no Skrīveriem un Bauskas, "Ievas siers" no Aizkraukles. Varēsiet iegādāties medu dažādās garšās, arī sīrupus ar priežu pumpuriem un vīnus no Latvijas ogām un augļiem.

Tirdziņš neizpaliks bez amatnieku meistaru izstrādājumiem, kas noderēs kā jaukas dāvanas. Katra darināta induviduāli un bieži nopērkama tikai vienā eksemplārā. Amatnieku darinājumi būs piemēroti gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tirdziņā varēs atrast latviskas piespraudes, tuneļšalles, adītus mēteļus, cepures, cimdus un apdrukātus dizaina apģērbus, arī etnogrāfiskas sudraba rotas. Plašs piedāvājums jaunajām māmiņām. Būs pašu darinātas dizainiski skaistas, tamborētas bērnu sedziņas, gultiņu apmales, rotaļlietas, kleitas. Tāpat būs iespējams atrast savai gaumei smaržīgu kosmētiku, kremus ar Latvijas dzintara daļiņām, olīvu vaska sveces, melnās keramikas izstrādājumus, izšūtus dvielīšus ar personificētiem uzrakstiem, koka izstrādājumus kā arī daudz ko citu.

Pati Liepājas sirds, Rožu laukums, Latvijas svētkos būs īstā vieta jūsu ģimenei, kur atrast un iegādāties visu vajadzīgo svētku atzīmēšanai! Mīļi aicinām ar labsajūtu pavadīt svētku brīvdienas.