Karostas cietums joprojām intersē ne tikai tūristus, bet arī dažādu ārvalstu televīzijas raidījumu veidotājus.

Pirms trim mēnešiem Karostas cietumā viesojās Beļģijas Nacionālā TV (VRT), kas gatavoja raidījumu sēriju “Bestemming Tarifa” (Galamērķis Tarifa).

Raidījuma “Bestemming Tarifa” ideja ir parādīt dažādas interesantas vietas Eiropā, atklājot tās caur kāda konkrēta vietējā cilvēka skatījumu.

Lai filmētu sižetus raidījumu sērijai, ko Beļģijas TV rāda visu sezonu, sākot jau  no 2013.gada septembra un beidzot ar 2014. gada maiju, divas žurnālistes devās ceļojumā no Eiropas galējā Ziemeļu punkta Norvēģijā, līdz Eiropas galējam Dienvidu punktam, kas atrodas Tarifā. Četru minūšu garais raidījums tiek rādīts katru dienu vislabākajā televīzijas raidlaikā, tūlīt pēc dienas galvenajām ziņām.

Latvijā Beļģijas TV bija izvēlējusies apmeklēt tikai vienu objektu – Karostas cietumu Liepājā. Sižets par cietumu demonstrēts televīzijā pirms divām nedēļām. To var noskatīties arī Karostas mājas lapā www.karosta.lv

Šonedēļ Karostas cietumā un Ziemeļu fortos tiks filmēta dokumentālā filma “Journey into Noblivion” (režisore Isabelle Tollenaere). Fimu veido “Michigan Films”, kas ir Beļģijas un Francijas kopuzņēmums.

Filmas veidotāji viesojās Karostā jau pērn, kad viņi veica izpēti, lai sagatavotos filmēšanai. Filma stāstīs par “tumšiem” vēstures notikumiem 20.gadsimtā Eiropā. Filmā tiks atspoguļotas šo notikumu sekas un to ietekme uz ikdienas dzīvi mūsdienās, kā šie notikumi izmainījuši vidi, ainavu, kā arī tas, cik dažādos veidos cilvēki šodien atceras neseno pagātni.

Filmēts tiks vairākās vietās Eiropā, tajā skaitā,  Latvijā. Latvijā galvenais pieturas punkts būs Karostas cietums Liepājā. Sižeta galvenā varone būs Liepājas meitene Madara, kura iejutīsies Padomju kareives lomā Ekstrēmajā naktī Karostas cietumā un Spiegu spēlē “Bēgšana no PSRS” Ziemeļu fortos.

Savukārt nākamnedēļ Karostas cietumā viesosies neatkarīgā vācu žurnāliste Birgita Johannsmeiere, kas filmēs sižetu Vācijas televīzijai. Žurnāliste ir iecerējusi savā sižetā iekļaut stāstījumu par kādu cilvēku, kurš ir pieredzējis padomju laikus Karostas virssardzē kā ieslodzītais vai kā sargs.

Aicinām atsaukties cilvēkus, kas padomju laikos bijuši saistīti ar Karostas virssardzi, zvanot pa tālruni 263 69 470.