Pirms gandrīz diviem mēnešiem Liepājas domes Kultūras lietu komisija atbalstīja ieceri par vēl divu vasaras festivālu rīkošanu Liepājā. Taču nekāda rosība nav manāma.

Abus festivālus – "Baltic Summer Radio Dance Festival" un "Summer Rock Festival" – pieteica izklaides žanra jaunpienācējs "Rozblum Activity Group".

Patlaban "Biļešu servisa" kasēs iespējams iegādāties biļetes uz "Baltic Summer Radio Dance Festival" Ventspilī, Ogrē, Jelgavā, Daugavpilī, Krustpilī un Valmierā. Pirms Krustpils (30.VII) un Valmieras (2.VIII) festivālam teorētiski vajadzētu notikt Liepājā, pieteiktais datums bija 25.jūlijs. Taču pagaidām biļetes uz šo datumu nav nopērkamas. Kāpēc?

"Metam visādus kūleņus, lai saskaņotu festivāla norisi," portālam atzina festivāla tūres menedžeris Edgars Lazdiņš.

Pēc viņa teiktā gan šī, gan augusta sākumā paredzētā "Summer Rock Festival" saskaņošana ievilkusies garumā.

Pēc sarunas Kultūras lietu komisijā un pirms tam – Publisko izklaides un svētku pasākumu iesniegumu izskatīšanas komisijā – licies, ka viss būs kārtībā, taču "tad vēl viena sēde, vēl viena runāšana, vēl kaut kādi dokumenti".

Kavēšanās jau piespiedusi atteikties no domas par "Summer Rock Festival" divu dienu garumā, un "saīsināt" to līdz vienas dienas pasākumam ar norises datumu – 8.augusts. Arī notikuma vieta izmainīta – no pludmales uz stadionu "Daugava", kur sākotnēji bija plānots tikai "Baltic Summer Radio Dance Festival".

Publisko izklaides un svētku pasākumu iesniegumu izskatīšanas komisijas priekšsēdētājs un izpilddirektors Edgars Rāts portālam sacīja, ka tagad, kopš "Rozblum Activity Group" atsaukuši vēlmi vienu no festivāliem rīkot Liepājas pludmalē, "visa saskaņošana ir ar Olimpisko centru", un acīmredzot abas puses nav varējušas par kaut ko vienoties.

Stadiona "Daugava" saimnieka – SIA "Liepājas Olimpiskais centrs" – valdes priekšsēdētājs Gatis Griezītis portālam apliecināja, ka patlaban ar festivāla rīkotāju "notiek sarunas par visiem nosacījumiem". Pēc Griezīša teiktā, "nekādu šķēršļu nav" un "pa lielam kopsaucējs ir atrasts". Galvenā problēma bijusi, kā nodrošināt, lai stadiona infrastruktūra (segums) arī pēc festivāliem "būtu lietojama".

Jautāts, kāpēc citās pilsētās saskaņošanas process bijis vienkāršāks, un tur uz "Baltic Summer Radio Dance Festival" jau tiek tirgotas biļetes, Griezītis pajokoja: "Varbūt esam īpašāka pilsēta ar īpašākiem nosacījumiem" un "Citi nav tik pieredzējuši šādu lielu pasākumu rīkošanā, mēs zinām, ko paprasīt".

Griezītis noliedza, ka viens vai otrs no "Rozblum Activity Group" pieteiktajiem festivāliem Liepājā varbūt nemaz nav vajadzīgs. "Vasarā nekas nevar būt par daudz, un šie ir labi koncerti, pēc pareiziem principiem veidoti".

Griezītis prognozēja, ka šās nedēļas laikā abas puses nonāks līdz kopsaucējam.

Jau vēstīts, ka "Rozblum Activity Group" bija iecerējis šovasar, 7. un 8.augustā, Liepājas pludmalē rīkot visaptverošu Latvijas rokmūzikas festivālu "Summer Rock Festival", kurš "parādītu Latvijas rokscēnu pilnībā".

Kultūras lietu komisija ieceri atbalstīja kā atbilstošu Liepājas – festivālu pilsētas koncepcijai.

Tāpat Kultūras lietu komisijas atbalsts tika izteikts otrai "Rozblum Activity Group" iecerei – 25.jūlijā stadionā "Daugava" organizēt "Baltic Summer Radio Dance Festival", kura norise paredzēta arī vairākās citās pilsētās Latvijā, kā arī Lietuvā un Igaunijā.

"Tajā skanēs dziesmas, kas ikdienā dzirdamas vai visās Latvijas radiostacijās," atklāja Lazdiņš.

Festivāla rīkotāji arī nosauca koncerta hedlainerus – Sandra un Haddaway.

"Rozblum Activity Group" dibināta speciāli abu festivālu rīkošanai.