Piektdienas, 19. jūnija, vakarā no pulksten 18 kultūrvietā "Kursas putni", Kuģinieku ielā 5, Džemma Sudraba sarunāsies ar divām izcilām liepājniecēm – rakstnieci Janu Egli, kura ir iekarojusi kritiķu un lasītāju sirdis ar savu satraucoši trāpīgo rakstības stilu, un Zandu Gūtmani, Liepājas Universitātes profesori, kas atpazīstama ar savām dziļajām zināšanām literatūrzinātnē, portālu irliepaja.lv informēja organizētājas, biedrības "Centra Marta" Liepājas filiāles projektu asistente Ieva Dzerkale.


Ko nozīmē sieviešu un vīriešu literatūra? Vai ir stāsti, kuri šodien vēl nav izstāstīti? Vai ir jautājumi, par kuriem literatūrā nevajadzētu runāt? Tie ir tikai daži no jautājumiem, kuriem pieskarsies sarunas dalībnieces.

Rakstniece Jana Egle: "Faktiski krājums "Dzimšanas diena", kurš iznāca šogad (mēs pat nepaspējām to atvērt, jo uznāca pandēmija), ir daudz vairāk veltīts tieši sievietes pasaulei, sievietes iekšējām un ārējām drāmām, stereotipiem, savas būtības un vietas meklējumiem. Tie ir astoņi stāsti par sievietēm. "Gaismā" stāsti bija vispārīgāki, vispārcilvēciskāki. Rakstu par šīm tēmām ne tāpēc vien, ka tas ir svarīgi sabiedrībai, bet tāpēc, ka dzīvojot šo dzīvi, mūža gaitā pārāk daudz redzēts it kā noklusējamā, nepiedienīgā, nepieņemamā, kas paliek tikai sievietei pašai un nereti audzē viņā mazvērtības sajūtu, vainas apziņu un dusmas, kas pamazām vien saēd dzīvi un veselību. Gribas beidzot par to runāt, skaļi runāt. Ir, protams, gandarījums, ka izrādās, es neesmu vienīgā, kam tas ir svarīgi, un arī lasītājs sadzird, identificējas, izdzīvo manu varoņu stāstus."

Biedrība "Centrs Marta" 19. jūnijā kultūrvietā "Kursas Putni" organizēs podkāsta "Starp mums, meitenēm, runājot" izbraukuma ierakstu Liepājā. Podkāsts, kuru vada Džemma Sudraba, Liepājā norisināsies pirmo reizi.

Podkāsts "Starp mums, meitenēm, runājot" ir vieta, kurā brīnišķīgas, aizraujošas, asprātīgas un iedvesmojošas sievietes satiekas, lai runātu par to, kā tas ir – būt sievietei 21. gadsimtā. "Podkāsts apvieno trīs lietas, bez kurām sievietei šodien būtu grūti eksistēt: jokus, feminismu un lieliskas sievietes, kurās klausoties, uzzinām kaut ko jaunu par pasauli mums apkārt, viņām kā personībām un ļoti bieži arī par sevi pašu" norāda podkāsta vadītāja Džemma Sudraba. Podkāstu var klausīties dažādos kanālos – Patreon, Itunes, Spotify, Podbean, YouTube un Delfi podkāstu sadaļā.

Pasākumā ieeja bez maksas. Dalībnieku skaits ierobežots – 30 personas.