Kultūras nams "Wiktorija" Liepājā turpina ciklu "Straumē", piedāvājot ļaudīm dažādas kultūras programmas interneta tiešraidēs. Līdz šim tiešsaistes skatītājiem attālinātā kultūras baudīšanā piedāvāta gan režisora Goda teātra izrāde "Bļitka", gan komiķa Rūdolfa Kugrēna stāvizrāde "Kā to ņem", gan Liepājas Leļļu teātra izrāde "Sarkangalvīte."

Nedēļā pēc svētkiem – trešdien, 15.aprīlī pulksten 19 lieli un mazi skatītāji visā pasaulē tiek ielūgti uz radošās apvienības "Liepaja Music" koncertizrādi bērniem "Mazās muzikālās pasakas", informē organizatori.

Šī muzikālā koncertizrāde īpaši veidota pirmsskolas un sākumskolas bērniem, lai tie kopā ar Liepājas teātra aktrisi Karīnu Tatarinovu un Liepājas simfoniskā orķestra mūziķiem – trompetistu Jāni Ivuškānu un perkusionisti Martu Kauliņu klausītos pasakas, un vienlaikus ļaujoties asoicatīvajam vēstījumam kopā dziedātu, muzicētu un iepazītu dažādus mūzikas instrumentus.

Sitaminstrumentu mūziķe Marta Kauliņa parādīs cik daudzveidīgi skan marimba, vibrofons, tarkšķis, raganella un dažādas perkusijas, savukārt trompetists Jānis Ivuškāns koncertizrādes attālinātos skatītājus iepazīstinās ar dažāda izmēra trompetēm un to daudzveidīgo skanējumu.

Sajūtu noskaņas, asociatīvus tēlus un ainavas koncertizrādes programmā veido ne tikai dažādi mūzikas instrumenti, bet arī pasaku teicējas – aktrises Karīnas Tatarinovas vēstījums, kurā bērniem tiks izstāstīti gan jau zināmi, gan pavisam jauni stāsti. Tostarp, par cirkus lauvu Bonifāciju – kurš dodas pār okeānu, lai sastaptu vecmāmiņu, mazo Jenotu – kurš mācās tapt drosmīgs, kā arī par skaisto, Garo Pupu – kas ieaug mākoņos.

"Mazajās muzikālajās pasakās" skanēs Latvijas komponistu Georga Pelēča, Riharda Zaļupes, Oleksija Demčenko, Raimonda un Oskara Petrausku mūzika. Atskaņotās kompozīcijas ir iekļautas mūzikas albumā „Mazās muzikālās pasakas", kas saņēmis Zelta Mikrofona balvu kā labākais bērnu albums.

Paši mākslinieki par koncertizrādi stāsta: "Mūsu muzikālās pasakas ir aizraujošs un vienlaikus izzinošs ceļojums bērniem, tā ir lieliska iespēja mazajiem skatītājiem iepazīties ar mūzikas instrumentiem, mūziku un ar tās palīdzību attīstīt viņu iztēli. Aicinām arī vecākus – kopā ar saviem bērniem doties šajā ceļojumā, tādējādi piedzīvojot vienu lieliski piepildītu vakaru". 

Koncertizrādes garums – aptuveni 50 minūtes.
Biļetes tiešraides pieejai iegādājamas www.bezrindas.lv 

Tiešraidi nodrošina studija "Voyvi".