Festivāla "Summer Sound" plašajam mākslinieku lokam pievienojas folk–elektro mūzikas grupa no Ukrainas "Go_A", kuras mūzikā caur elektronikas ritmiem vijas grupas solistes Katerīnas Pavlenko, tā sauktā, "baltā balss" jeb autentiskā folkloras dziedāšanas tehnika, papildināta ar spēcīgo vokālu.


"Mēs vēlamies, lai festivāla "Summer Sound" apmeklētāji mūsu uzstāšanās laikā sajūt mūsu mīlestību, spēku, dedzīgumu un unikālo Ukrainas kultūru. Cilvēkiem Latvijā vēlam mieru, saticību un drošību.", uzstāšanos Latvijā komentē Katerina.

Grupa "Go_A" interpretē Ukrainas folkloru, ietērpjot to elektroniskās mūzikas skaņās. Tās nosaukums radies no vārda "Go" – kustība, savukārt "A" – sengrieķu "alpha", kas simbolizē atgriešanos pie kultūras saknēm. Tās stāsts aizsākās 2012.gadā, kad skaņu producents Tarass Ševčenko iepazinās ar etno dziedātāju Katerina Pavlenko. Pēc vairāku dziesmu ierakstīšanas viņi saprata, ka ukraiņu folklora un elektroniskā mūzika lieliski sader, savienojot to enerģiju un emocijas īstā skaņu baudījumā.

Šobrīd "Go_A" sastāvā ir etno dziedātāja, grupas soliste Katerina Pavlenko un mūziķi: Tarass Ševčenko – spēlē taustiņinstrumentus un perkusijas, kā arī ir "Go_A" skaņu producents, apvienojot visdažādākos mūzikas stilus un skanējumus; Ihors Didenčuks – folklorists un unikāls multi–instrumentālists, kā arī Ivans Hruhoriaks – ģitāras virtuozs no 12 gadu vecuma.

Grupa "Go_A" plašu pasaules atpazīstamību ieguva ar hitu "SHUM", izpildot to "Eirovīzijas dziesmu konkursā 2021". Neskatoties uz to, ka šī dziesma tika izpildīta ukraiņu valodā, tā iekaroja klausītāju sirdis un kļuva par pasaules mēroga hitu, iekļūstot daudzu Eiropas mūzikas topu augšgalos, 2. pozīcijā Spotify Viral USA, 1. vietā Spotify Viral Worldwide u.c. "SHUM" ir arī pirmā ukraiņu dziesma, kura iekļuvusi Billboard TOP 200 topā.

Desmitais festivāls "Summer Sound" Liepājā norisināsies jūlija izskaņā – 29. un 30.jūlijā. Biļetes var iegādāties summersound.lv.

Visas iegādātās biļetes uz 2020.gada festivālu ir derīgas, un ar tām nav jāveic nekādas papildu darbības, lai varētu apmeklēt festivālu šogad, informē festivāla direktore Maija Skrējāne.