Nedēļas nogalē, 9. un 10. septembrī, gardēži aicināti izbaudīt "Rudens garšu Dienvidkurzemē"! Būs iespēja nogaršot vietējos ēdienus un dzērienus un baudīt unikālu atmosfēru Karostas cietuma pop-up kafeinīcā "Bleķa bļoda" akcijas "Mājas kafejnīcu dienas" ietvaros, portālu informēja Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte.

"Bleķa bļoda" būs kafejnīca, kura uz divām dienām tiks atvērta Karostas cietuma pagalmā. Karostas cietums ir muzejs, kur iespējams uzzināt par arestantu skaudrajiem dzīves apstākļiem. Šī ir ēka ar bagātu vēsturi, bet cauri laikiem un varas maiņām arestanti vienmēr ir ēduši no bleķa bļodām, tāpēc šoreiz tiks piedāvāts baudīt maltīti no metāla traukiem. Kāds varbūt sajutīs savas bērnības garšu, kāds iegrims jaunības dienu atmiņās.

Ēdienkartē būs laša zupa, cepta siļķe ar kartupeļiem un biezpienu, makaroni pa "flotski" (bērnības garša!), saldajā varēs pamieloties ar maizes zupu ar putukrējmu, kā arī atspirdzināties ar ogu dzērienu vai zaļumu kefīru. Varēs piedalīties akcijā "Trāpi bleķa bundžai", būs pieejami Karostas suvenīri un varēs noskatīties dokumentālo filmu par Karostas vēsturi. Būs arī iespēja iziet gida vadītā ekskursijā pa Karostas cietumu.

"Mājas kafejnīcu dienas" ir īpašs pasākums, kurā uz vienu vai divām dienām durvis apmeklētājiem ver improvizētas kafejnīcas, aicinot izbaudīt katru Latvijas reģionu caur kulināro piedāvājumu, tradīcijām un kultūru. Katrai mājas kafejnīcai ir sava neatkārtojama ēdienkarte un stāsts. Ciemiņiem tā ir iespēja garšīgi paēst, atvērties saimnieku viesmīlībai, iepazīt jaunas garšas un sajūtas.

"Mājas kafejnīcu dienas" katrā reģionā notiek reizi gadā – vienu nedēļas nogali laika posmā no jūlija līdz septembrim. Liepājas apkārtnes jūs Mājas kafejnīcas gaidīs 9. un 10. septembrī.