Liepājas domes vadība un pilsētas vadošās sporta jomas amatpersonas šodien Liepājā tikās ar Saeimas deputātiem, lai pārrunātu sporta nozares jautāumus.

Kā informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde, pirmdien, 4.februārī, Liepājas domes vadība, Liepājas Olimpiskā centra valdes priekšsēdētājs Gatis Griezītis un Liepājas domes Sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš tikās ar Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas deputātiem, lai pārrunātu aktuālos Liepājas sporta nozares jautājumus un iepazītos ar sporta jomas attīstības iespējām pilsētā.

Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks Sporta apakškomisijas priekšsēdētāju Ivanu Klementjevu un pārējos apakškomisijas pārstāvjus iepazīstināja ar esošo situāciju sporta jomā Liepājā un uzsvēra valsts atbalsta nepieciešamību masveida sporta un profesionālā līmeņa sporta attīstīšanai Liepājā.

Domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde apakškomisiju iepazīstināja ar vispārējo sporta nozari Liepājā, esošajiem sporta veidiem, sporta bāzēm un Liepājas pieredzi reģionālo, valsts un pasaules līmeņa sporta sacensību organizēšanā. S. Golde un domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš uzsvēra arī sporta infrastruktūras aktualitātes pilsētā, kā, piemēram, nepieciešamību pēc vieglatlētikas manēžas, skolu atklātajiem sporta laukumiem, Jūrmalas parka tenisa kortu rekonstrukcijas, kā arī BMX trases, ūdens sporta veidu bāzes izveides Zirgu salā u.c.

Domes vadība Sporta apakškomisijai izvirzīja vairākus priekšlikumus – panākt un nodrošināt Eiropas Savienības (ES) fondu piesaisti sporta infrastruktūras attīstībai nākamajā ES fondu plānošanas periodā no 2014. līdz 2020. gadam, skaidri definēt finanšu avotus un sadales kritērijus sporta infrastruktūras attīstīšanai valstī u.c.

Pēc tikšanās apakškomisija apskatīja Liepājas Olimpiskā centra telpas, apmeklēja Liepājas ledus halli un tikās ar futbola, hokeja klubu "Liepājas metalurgs", kā arī apmeklēja Liepājas vieglatlētikas manēžu.