Pēc Liepājas domes 14. aprīļa sēdes lēmuma pašvaldība varēs izmantot pirmtiesību uz nekustamo īpašumu Zāļu ielā 2, kas oficiāli atzīts par bezsaimnieka mantu.


Nekustamais īpašums Zāļu ielā 2 atrodas uz stūra ar Kuršu laukumu, līdzās "Liepājas ūdenim" piederošajai teritorijai, pavisam netālu no Sv.Annas baznīcas. Tas sastāv no zemesgabala 911 m2 platībā, uz kura agrāk atradušās vairākas ēkas – dzīvojamās, šķūņi, tualetes, no kurām pēc vairākiem ugunsgrēkiem (pēdējais – 2020. gadā) gan saglabājies vien 18.gadsimtā celtās ēkas ķieģeļu siena.


Foto: irliepaja.lv.


Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja domes Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis, īpašumu denacionalizācijas rezultātā tas nonācis pie ārzemēs dzīvojoša mantinieka, kurš tā arī līdz galam nesakārtoja dokumentus, un galu galā īpašums palika bez saimnieka. Būvvaldē par šo graustu lieta iesākta jau 2010.gadā, taču pārņemt bezsaimnieka īpašumu pašvaldībai nav bijis vienkārši, galu galā Privatizācijas aģentūra atļāvusi jautājuma risināšanā iesaistīt zvērinātu tiesu izpildītāju.


Pieņemtais pašvaldības lēmums vēl jāiesniedz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, lai tālāk Ministru kabinets varētu pieņemt atbilstošu rīkojumu. Tikai pēc tam Nekustamā īpašuma pārvalde varēs pārņemt īpašumu un iekļaut to grāmatvedības uzskaitē.


Foto: irliepaja.lv.


Runājot par īpašuma iespējamo izmantošanu, pilsētas būvvalde norādījusi, ka, ievērojot organizētu autostāvvietu trūkumu pilsētas centra daļā un lielo publisko ēku skaitu tajā, nekustamais īpašums Zāļu ielā 2 varētu tikt izmantots, lai mazinātu autostāvvietu trūkumu.

Būvvaldes ieskatā, pēc tam, kad rekonstruētajā ēkā Peldu ielas 5 apvienotas dažādas pašvaldības iestādes, kas dod iespēju iedzīvotājiem vienuviet saņemt dažādus pašvaldības pakalpojumus, kā arī pēc 17. – 19.gadsimta interjera muzeja jeb Hoijeres kundzes viesu nama atvēršanas Kungu ielā "nepieciešams risināt organizētu autostāvvietu jautājumu pilsētas centra zonā". Turklāt pilsētas vēsturiskā centra zonā ir ierobežotas iespējas izveidot organizētas autostāvvietas.


Foto: irliepaja.lv.


Jautāts par nekustamā īpašuma izmantošanu, Egmanis gan norāda, ka visupirms īpašums, kurā šobrīd atrodas gruveši, ir jāsakārto, un tikai pēc tam var domāt, ko ar to tālāk darīt.