Otrajā ceturksnī pašvaldībai izsolēs veicies labi, aizvadītajā domes Finanšu komitejas sēdē deputātiem ziņoja pašvaldības Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis. Trijās elektroniskajās izsolēs piedāvāti 24 objekti (četri piedāvāti atkārtoti) – 14 dzīvokļi, piecas nedzīvojamās telpas, divas dzīvojamās ēkas ar zemi un divi zemesgabali. Pārdot izdevies 21 objektu par kopējo summu 180 054,00 eiro.

Nav izdevies rast pircēju trim objektiem – dzīvojamai mājai Ģenerāļa Baloža ielā 53, bijušās pašvaldības policijas sporta kluba telpas Graudu ielas 43. nama pagrabstāvā un sarkano ķieģeļu ostas noliktavu Vecajā ostmalā 56 (kopējā platība 441,30 m2).

Kā pastāstīja Egmanis, par noliktavas ēku bijusi “liela solīšana” – no sākumcenas 47 800 eiro cenu uzkāpusi pat līdz 153 000 eiro, taču izsoles


uzvarētāji – "lietuvieši no Viļņas" – summu nav samaksājuši, zaudējot izsoles nodrošinājumu 4780 eiro apmērā.

Pēc noteikumiem šādā gadījumā tiesības uz īpašumu iegūst nākamie solītāji, taču ne otrais, ne trešais solītājs, kurš ēku būtu varējis iegūt par 88 tūkstošiem eiro, šo iespēju nav izmantojuši.


Atbildot uz deputāta Jāņa Vilnīša jautājumu, Egmanis skaidroja, ka septembrī īpašums Vecajā ostmalā 56 tiks nodots atkārtotai izsolei, nesamazinot sākumcenu, kas palikšot tāda pati, kā pirmajā izsolē – 47 800 eiro.


Nerealizētā Jūrniecības muzeja viens no konkursa darbu maketiem. Piedāvājumā bija iekļauta arī ēka Vecajā ostmalā 56. Foto no a4d.lv.


Egmanis portālam irliepaja.lv pastāstīja, ka vecā ostas noliktavas ēka stāv tukša, kopš laika, kad tā kopā ar bijušo Muitas māju nonāca pašvaldības īpašumā. Ēka nav tik krāšņa kā daža cita noliktava Vecajā ostmalā, taču savulaik, pirms gadiem desmit, kad pašvaldība vēl loloja sapni par Jūrniecības muzeju, kas ostas pilsētai ar senu vēsturi būtu gandrīz vai obligāts, tā atrašanās vieta tika plānota tieši šajā vietā, iekļaujot kompleksā arī noliktavas ēku. Arhitektūras konkursa materiālos, kas joprojām pieejami portālā a4d.lv, vienā no konkursa darbiem ar devīzi “Laiks kā jūra” ēku Vecajā ostmalā 56 bija iecerēts saglabāt, savukārt, “izvērtējot tehniskās apsekošanas materiālus un ņemot vērā pārbūves, kuru rezultātā ēka zaudējusi vēsturiskās spīķeru ēkas raksturu, divstāvīgo noliktavas ēku Vecajā ostmalā 55 paredzam nojaukt, tās vietā būvējot jaunu muzeja ēkas korpusu”.