Pirmdien, 13.maijā, Liepājas Universitātē vizītē bija ieradušies Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis un priekšsēdētāja vietnieks Uldis Sesks.

Viņi tikās ar Dabas un inženierzinātņu fakultātes dekāni Anitu Jansoni, lai pārrunātu informāciju tehnoloģiju jomas, kā vienas no valsts un pilsētas prioritārās nozares, attīstību, informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Pilsētas amatpersonas iepazinās ar Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes laboratorijām un to iespējām, studentu un absolventu sasniegumiem.

Liepājas Universitātes pusi interesēja sadarbības iespējas ar Liepājas pilsētu, popularizējot IT studiju programmas, ieinteresējot skolēnus par eksaktajām zinātnēm, kā arī piesaistot vieslektorus. Savukārt Liepājas pašvaldības vadītāji atzina, ka laikā, kad strauji attīstās tehnoloģijas, svarīgi ir uzturēt kontaktu ar nozares uzņēmējiem.

Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Sesks uzsvēra, ka digitālā sabiedrība ir mūsu nākotne un nauda nav pats svarīgākais šajā ceļā. No universitātes tiek gaidītas idejas un pilsēta tās atbalstīs.

Abas puses vienojās par sadarbību, lai Liepājas pilsēta veiksmīgi iekļautos nākotnes digitālajos risinājumos, bet Liepājas Universitāte varētu pilsētai dot nepieciešamos speciālistus.