Liepājas pilsētā divu dienu iepazīšanās vizītē viesojas Francijas vēstniece Latvijā Aurēlija Ruajē-Gunēna, lai tiktos ar domes vadību un iepazītu pilsētu, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Vizītes laikā vēstniece tikās ar Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu. Kopā ar vēstnieci vizītē ieradās arī Veronika Disosuā, Francijas Institūta direktore, vēstnieces padomniece sadarbības un kultūras jautājumos, un Francijas institūta direktores vietniece Sandra Urtāne.

Tikšanās laikā domes vadība iepazīstināja vēstniecības pārstāvjus ar vispārīgu pilsētas raksturojumu, pastāstot par Liepājas attīstības tendencēm, demogrāfisku raksturojumu un dažādām aktualitātēm pilsētas kultūras, sporta un izglītības dzīvē. Kā potenciālās ciešākas sadarbības jomas ar Francijas vēstniecību mērs G. Ansiņš minēja sadarbību Eiropas Kultūras galvaspilsētas (EKG) kontekstā. Francijas vēstniecība un Francijas Institūts varētu palīdzēt Liepājai šajā ceļā un cīņā par EKG titulu stiprināt tieši Eiropas dimensijas sadaļu. Francijas vēstniece EKG kontekstā arī atzinīgi novērtēja Liepājas sadarbību ar Kuldīgu, jo Francijas vēstniecībai ar Kuldīgu kultūras jomā ir laba sadarbība. Sarunas laikā, pieskaroties zaļās enerģijas tematikai, abas puses saredzēja arī sadarbības potenciālu Francijas ekspertu pieredzes un zināšanu pārņemšanā atjaunojamo energoresursu jomā, zaļajā domāšanā, tehnoloģijās, kas noderētu Liepājai, plānojot pilsētas turpmāko attīstību. Savukārt Francijas vēstniece sarunā vēl interesējās par tūrisma jomu un to, kā un cik lielā mērā "Covid-19" situācija ietekmējusi tūrisma nozari Liepājā.

Pirms tikšanās domē vēstniece viesojās LIAA Liepājas biznesa inkubatorā, savukārt pēc vizītes domē vēstniecības pārstāvji devās apskatīt Liepājas pilsētu, apmeklēja multimediju uzņēmumu "Sense media" un Digitālo inovāciju parku, viesojās Liepājas muzejā un koncertzālē "Lielais dzintars", tikās ar kultūras iestāžu vadītājiem.

Vizītes otrajā dienā vēstniece plāno apmeklēt Liepājas Universitāti, tikties ar universitātes vadību un studentiem, kā arī pasniegt lekciju.

Papildu informācija par līdzšinējo sadarbību pēdējo dažu gadu laikā.
• 2019. gadā Liepājā notika izstāde "Francijas un sabiedroto ieguldījums cīņā par Latvijas neatkarību. 1918.–1921." Izstāde tapa, sadarbojoties Francijas vēstniecībai Latvijā un Francijas institūtam Latvijā.
• Regulārā un cieša sadarbība ar Francijas vēstniecību un Francijas institūtu ir Liepājas Universitātei, koncertzālei "Lielais Dzintars", Liepājas muzejam, Liepājas kultūras pārvaldei. Franču valodu apgūst arī Liepājas DALP 5. vidusskolā un 10. vidusskolā. Pasniedzēji no Francijas strādā arī "PURE" akadēmijā.