Ceturtdien, 5.augustā, Liepājā darba vizītē ieradās Korejas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Songdžins Hans, lai tiktos ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes vadību, apmeklētu Liepājas tehnoloģiju uzņēmumus un Liepājas speciālo ekonomisko zonu (LSEZ), informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Vizītes laikā vēstnieks pilsētas domē tikās ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu. Tikšanās laikā abas puses pārrunāja līdzšinējo sadarbību, uzsverot labas iestrādes tieši izglītības un inovāciju jomā, un vienojās to paplašināt, izskatot iespējas sadarbībai ar Dienvidkorejas uzņēmumiem arī robotikas nodarbību klāsta palielināšanai Liepājas bērniem un jauniešiem gan skolās, gan interešu izglītības nodarbībās. Puses vienojās jau septembrī iezīmēt kopīgu tikšanos par šo tēmu.

Vēstnieks arī apsveica domes priekšsēdētāju ar stāšanos amatā un izteica lielu gandarījumu par ciešu un auglīgu sadarbību, kas pēdējo gadu laikā ir izveidojusies ar Liepāju.

Pēc tikšanās domē vēstnieks kopā ar domes priekšsēdētāju devās uz pludmali, lai apskatītu un novērtētu Liepājā notiekošās Vides dienas aktivitātes, savukārt pēcpusdienā vēstnieks plāno apmeklēt Liepājas tehnoloģiju uzņēmumus un doties apskatīt LSEZ teritoriju.

Vēstnieks Liepāju apmeklēja jau ceturto reizi. Iepriekšējās darba vizītes, kas notika 2020.gadā, mērķis bija ziedojuma līguma parakstīšana ar 3. pamatskolu par atbalstu taekvondo nodarbību rīkošanai.

Songdžins Hans 2018. gadā sāka pildīt Korejas Republikas misijas vadītāja/ pilnvarotā lietveža pienākumus Latvijas Republikā, bet kā vēstnieks akreditēts 2019.gada decembrī.