Līdz šī gada 15. oktobrim Liepājas valstpilsētas pašvaldības iestādēs vakcinēšanās procesu pilnībā pabeiguši un uzsākuši 4333 darbinieki jeb 90 procenti no visiem pašvaldības iestāžu, kapitālsabiedrību un aģentūru darbiniekiem, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

4008 jeb aptuveni 82% pilnībā pabeiguši vakcinēšanās procesu, 325 jeb aptuveni 7% darbinieku uzsākuši vakcinācijas procesu, bet to vēl nav pabeiguši, savukārt 10% līdz 15. oktobrim vēl nebija sākuši vakcinācijas procesu.

Jau šobrīd 100% vakcinēti, vai uzsākuši vakcinācijas procesu, ir SIA "Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs", Liepājas Latviešu biedrības nams, Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centra, Kultūras pārvaldes un Nekustamā īpašuma pārvaldes darbinieki. Arī citās iestādēs ir labi vakcinācijas aptveres rādītāji un, lai gan katrā no tām ir daži cilvēki, kuri vēl nav vakcinējušies, kopumā to paveikuši ir aptuveni 90% darbinieku. Piemēram, koncertzālē "Lielais dzintars", OC Liepāja – vakcinācijas aptvere ir aptuveni 98%, Liepājas teātrī un Bāriņtiesā – 95%, Liepājas reģionālajā slimnīcā vakcinējušies ir aptuveni 94% darbinieku, Liepājas Olimpiskajā centrā – 93%, Liepājas Leļļu teātrī un Komunālajā pārvaldē – nedaudz zem 92%, Liepājas pašvaldības policijā – 85%, Sociālajā dienestā līdz 15. oktobrim vakcinējušies bija nepilni 80% darbinieku, savukārt aģentūrā "Liepājas sabiedriskais transports" aptuveni 81%.

Līdz oktobra vidum viszemākā vakcinācijas aptvere bija pašvaldības kapitālsabiedrībās SIA "Liepājas RAS", SIA "Liepājas tramvajs", pašvaldības aģentūrās "Liepājas sabiedriskais transports", "Nodarbinātības projekti" un Liepājas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā. "Liepājas RAS" vakcinējušies un uzsākuši vakcināciju 78%, aģentūrā "Nodarbinātības projekti" vakcinējušies vai uzsākuši procesu bija 61% darbinieku, "Liepājas tramvajs" vakcinēti bija 62% darbinieku, savukārt Dzimtsarakstu nodaļā līdz 15. oktobrim vakcinējušies 67% darbinieku.

Liepājas izglītības iestādēs kopumā vakcinējušies aptuveni 90% darbinieki – skolās vairāk nekā 90% darbinieku, pirmsskolas izglītības iestādēs gandrīz 92%, savukārt Bērnu jaunatnes centrā 78% darbinieku ir vakcinējušies, vai uzsākuši procesu.

Dažādās sporta un kultūras nozares iestādēs kopumā vakcinējušies 87,5%.

Liepājas valstpilsētas pašvaldības administrācijā ir vakcinējušies vairāk nekā 90% darbinieki, 7,5% cilvēki pagaidām vēl nav uzsākuši vakcinācijas procesu, bet plāno to darīt.

Kā norāda pašvaldības organizāciju pārstāvji, katru dienu kāds no darbiniekiem maina domas par labu vakcinācijai un nolemj vakcinēties pret Covd–19, tādēļ šie rādītāji mainās ik dienu.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret "Covid–19" pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 857 000 jeb ap 45,5% no visiem valsts iedzīvotājiem. No tiem otro devu saņēmuši ap 758 000 iedzīvotāju, bet vēl ap 189 000 cilvēku ir saņēmuši "Johnson&Johnson" potes, kam atbilstoši valstī spēkā esošajam regulējumam nepieciešama tikai viena deva, līdz ar to vakcinācijas procesu pabeigušo kopskaits sasniedzis 947 000 jeb aptuveni 50,3% no visiem valsts iedzīvotājiem. Rēķinot pirmās potes un "Johnson&Johnson" vakcīnas saņēmēju kopskaitu, tas šajās dienās sasniedzis aptuveni 1,05 miljonus cilvēku.  Liepājas pilsētā kopumā vakcināciju pabeiguši 49% jeb 33482 Liepājas iedzīvotāji.