Trešdien, 11.maijā, Liepājā iepazīšanās vizītē viesojās Īrijas vēstniece Latvijā Īmera Frīla,  lai tiktos ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes vadību un iepazītos ar Liepājā realizētajiem projektiem, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Vizītes laikā vēstniece pilsētas domē tikās ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu. Tikšanās sākumā Īrijas vēstniece sveica Liepāju ar vakar iegūto titulu "Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027", uzsverot, cik nozīmīgi tas ir jaunu sadarbību veidošanā. Vēstniece sarunā tika plašāk iepazīstināta ar Liepājas pieteikumu Eiropas kultūras galvaspilsētas titulam un plašāku konceptu. Savukārt vēstniece dalījās pieredzē ar interesantu Īrijas īstenoto pieeju savas diasporas iesaistē tūrisma un kultūras veicināšanā – "The Gathering Ireland 2013", kas bija tūrisma iniciatīva Īrijā. Iniciatīvas mērķis bija mobilizēt īru diasporu atgriezties Īrijā 2013. gada laikā, lai piedalītos īpaši organizētos vietējos pasākumos. 2027. gads varētu kļūt par līdzīgu katalizatoru pasaules liepājnieku kopienai atgriezies šajā gadā uz Liepāju un piedalīties vairākos Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumos.

Tikšanās turpinājumā vēstniece tika iepazīstināta arī Liepājas sociālekonomisko situāciju un jaunākajiem projektiem.

Pēc tikšanās domē vēstniece devās uz jauno interjera muzeju "Hoijeres kundzes viesu nams", tikās ar Liepājas muzeja vadību, lai pārrunātu sadarbības iespējas. Tāpat vēstniecei dienas gaitā paredzēta tikšanās ar Liepājas Universitātes vadību, kā arī lekcija studentiem. Pēcpusdienā vēstniece dosies uz koncertzāli "Lielais dzintars", kā arī apmeklēs biedrību "Impact Hub Liepāja".

Īrijas vēstniece Latvijā ir Īmera Frīla amatā ir kopš 2021.gada 29.jūnija.

Svarīgi, ka Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) izveidē lielu lomu nospēlēja Īrijas Šenonas SEZ pārņemtā pieredze. Iepazīstot pasaules un Eiropas pieredzi, 1995. gadā Liepājas uzņēmēji par labāko modeli, kas veiksmīgi darbojās, atzina Šenonas Speciālo ekonomisko zonu Īrijā (dibināta 1959. gadā). Šenonas Speciālā ekonomiskā zona atzīta par pirmo moderno šāda veida ekonomisko zonu pasaulē ar īpašām nodokļu atlaidēm un vienkāršotām muitas procedūrām ārvalstu investoru piesaistīšanai. Šenonas Brīvās ekonomiskās zonas modelis ātri ieguva popularitāti daudzās pasaules valstīs, kuras fokusējās uz savas valsts industrializāciju, īpaši tajās valstīs, kuras vēsturiski pārcietušas kolonizāciju, vispārēju ekonomikas pagrimumu, depresiju un trūkumu – tajā skaitā arī pati Īrija.