Piektdien, 14.septembrī, konkursa "Eiropas Gada pašvaldība 2012" ietvaros, Liepājas dome Ventspilī saņēma balvu nominācijā "Pašvaldība veselīgam dzīvesveidam".

"Pirmo reizi valsts līmenī tiek rīkots šāds pasākums un ir patiess prieks par sasniegto. Pateicoties aktīviem Liepājas iedzīvotājiem, esam ieguvuši nomināciju "Pašvaldība veselīgam dzīvesveidam". Paldies visiem, kuri iesaistījās," par sasniegto gandarīts ir domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Kopumā konkursa vērtēšanas komisija 10 dienās izvērtēja 15 pašvaldības, kas tika izvirzītas uz otro kārtu no plānošanas reģioniem. Liepājas pilsētas pašvaldībai šajā konkursā piešķirta nomināciju "Pašvaldība veselīgam dzīvesveidam". Nominācija piešķirta, izvērtējot Liepājas pilsētas pašvaldības ilggadējo darbu veselības veicināšanā, kā arī ieguldījumu sporta un aktīva dzīvesveida veicinošas infrastruktūras izveidē.

Liepājā tradicionāli jau 11 gadus tiek rīkoti veselības veicināšanas pasākumi "Veselības mēnesis" ar devīzi "Par veselu liepājnieku!". Veselības mēneša ietvaros bez maksas ikvienam liepājniekiem ir iespējams veikt veselības pārbaudes, piedalīties fiziskās aktivitātēs, kā arī iegūt jaunas zināšanas, uzklausot dažādus speciālistus. Tas ir komplekss pasākumu kopums, kas iesaista visas vecuma un sociālās grupas, kā arī aptver visu Liepājas teritoriju (centru un mikrorajonus) un iesaista speciālistus, ģimenes un indivīdus. Pasākumu organizē Domes Vides un veselības daļa sadarbībā ar Liepājas NVO, veselības aprūpes iestādēm un citām pašvaldības, valsts un privātajām iestādēm, un tā aktivitātes pilnībā vai daļēji tiek finansētas no Liepājas pilsētas pašvaldības budžeta.

Nominācija piešķirta, izvērtējot arī citus aktīvos pasākumus, kas tiek organizēti pilsētā fiziskās aktivitātes veicināšanai, piem., SEB aktīvos vakarus, kurus jau četrus gadus organizē Liepājas pilsētas Sporta pārvalde.

Atzinību guvis arī pašvaldības ieguldījums fizisko aktivitāšu un aktīva dzīves veida veicinošas infrastruktūras izveidē, kas ietver gan velo celiņus, gan Liepājas Olimpisko centru, bērnu rotaļu laukumus pilsētas mikrorajonos, kā arī lielākā āra finiera skeitparka Latvijā un slaloma trases 100 m garumā izveidi, u.c.

Lai pateiktu paldies visiem ilggadējiem un jauniem sadarbības partneriem, iniciatīvu grupām un individuālajiem aktīvistiem, jo sabiedrības veselība nav veicināma bez sabiedrības iesaistes, šā gada 21.septembrī pulksten 16 Liepājas domes lielajā zālē notiks godināšanas pasākums.

Zane Ģirne, Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja